Tłumy poznaniaków na festynie w Ogrodzie Jordanowskim

Na sobotnim festynie w Ogrodzie Jordanowskim, zorganizowanym przez Radę Osiedla Stare MIasto pojawiły się tłumy poznaniaków. Piękna pogoda i moc atrakcji sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu przez całe rodziny.

W Ogrodzie Jordanowskim numer 1 czekała moc atrakcji na uczestników. Najmłodszych cieszyły szczególnie dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny, na których dzieci mogły spożytkować pokłady energii. Do tego warsztaty i zajęcia plastyczno-artystyczne, które także cieszyły się ogromną popularnością wśród chcących rozwijać swoją kreatywność i zdolności. Była to wyjątkowa okazja do stworzenia własnych naczyń podczas warsztatów gancarskich.

Na festynowej scenie pojawiły się zespoły działające na terenie Starego Miasta oraz szkół – SP nr 75, SP nr 82, Zespółu Szkół Mistrzostwa Sportowego Nr 2, XII LO, Przedszkola Plastonutki i Przedszkola nr 29. Nie zabrakło także uczniów Szkoły Muzycznej, a także pokazów futbolu amerykańskiego i sztuk walki.

Na festynie pojawili się także strażacy, którzy zaprezentowali swój sprzęt i umożliwili młodym poznaniakom wejście do wozu strażackiego. Swoje stoisko miała także straż miejska.

Festyn był także okazją do zapoznania się z makietą przygotowaną przez architekta Hugona Kowalskiego, który jest autorem koncepcji rewitalizacji ogrodu. mieszkańcy mogli uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące konkretnych rozwiązań, a także przekazać ewentualne uwagi co do planów. Wielu z nich dzieliło się również swoimi wspomnieniami związanymi z ogrodem.

Dzień upłynął pod znakiem uśmiechu i wspólnego, rodzinno-sąsiedzkiego spędzenia czasu.