Ponad 50 tysięcy pielgrzymów na XXI Spotkaniach Młodych Lednica 2000

Pod Bramą-Rybą na Lednicy spotkało się ponad 50 tysięcy pielgrzymów, którzy wzięli udział w XXI Spotkaniach Lednickich. Tegorocznym hasłem było “Idź i kochaj” nawiązujące do przesłania papieża Franciszka podczas ostatnich Dni Młodzieży w Krakowie.

Jak co roku, tysiące ludzi przeszło przez Bramę-Rybę, co jest już symbolem Spotkań Lednickich. Pielgrzymi wspólnie wysłuchali przesłania papieża Franciszka, modlili się, a także tańczyli i śpiewali. W tym roku, Spotkania były między innymi podziękowaniem za Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie, a także świętowaniem trzech rocznic maryjnych: 100. rocznicy objawień Matki Bożej Fatimskiej,  140. rocznicy objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Uczestnicy tegorocznych spotkań otrzymali puzzle z hasłem przewodnim “Idź i kochaj”, a także różaniec i świecę. Abp Wojciech Polak, prymas Polski, w nawiązaniu do przesłania papieża Franciszka przypominał młodym, że aby poczuć się dobrze, potrzebny jest w ich życiu Chrystus, a nie “telefon komórkowy i Facebook”.