Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na kolejny odcinek Wartostrady

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na budowę kolejnego odcinka Wartostrady od mostu Królowej Jadwigi do mostu Przemysła. Chętni mogą składać swoje oferty do 14 lipca.

Wyłoniony wykonawca będzie musiał wybudować ścieżkę pieszo-rowerową wzdłuż ul. Piastowskiej w międzywalu oraz na lewobrzeżnym wale przeciwpowodziowym od mostu Królowej Jadwigi do mostu Przemysła I. Na wykonanie zadania, będzie miał 180 dni kalendarzowych od momentu podpisania umowy.

Najwyżej liczona w procedurze przetargowej będzie cena, która stanowi 60% oceny oferty. Na dalszych miejscach są: okres rękojmi, skrócenie terminu zakończenia robót budowlanych i doświadczenie kierownika budowy. Oferty można składać do 14 lipca.

Wartostrada jest jedną z tych inwestycji, które od początku swego założenia spotyka się z pozytywną reakcją zdecydowanej większości mieszkańców. Poznaniacy chętnie spacerują i jeżdżą rowerami po już otwartych odcinkach i z niecierpliwością czekają na kolejne.

Docelowo, system ścieżek pieszo-rowerowych ma powstać po obu stronach Warty i Cybiny, od mostu Lecha do mostu Przemysła. Inwestycja obejmuje także założenie oświetlenia oraz kamer monitoringu, a także małą architekturę. Całość projektu ma zostać zakończona w 2020 roku.