Zmiany na Łazarzu mają sprawić, że będzie bezpieczniej dla rowerzystów i pieszych

W piątek podpisana została umowa na zrealizowanie projektu “Rowerowy Łazarz”, który jest częścią Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Zmiany, których celem jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych, mają pojawić się na łazarskich ulicach do połowy września.

Podczas wakacji, zostanie zmieniona organizacja ruchu na ulicach: Stolarska, Biała, Konopnickiej, Morawskiego, Niecała, Klonowica, Strusia, Chłodnej, Karwowskiego, Drużbackiej, Szymborskiej, Małeckiego, Limanowskiego, Rynku Łazarskim i ul. Załęże.

Wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy, dzięki czemu, zwiększy się nie tylko bezpieczeństwo rowerzystów, ale także pieszych, ponieważ część cyklistów, która regularnie łamie przepisy jeżdżąc po chodniku i tłumaczy to obawą przed jazdą jezdnią, zrezygnuje z tego argumentu, gdy będzie mogło jechać “pod prąd”, a nie z ruchem samochodów.

Dodatkowo, po konsultacjach z mieszkańcami, nie zmieni się sposób parkowainia, poza miejscami, w których konieczne są zmiany ze względu na przepisy prawa, które nie pozwolą na postój np. przy przejściach dla pieszych.

ZDM zwraca się z prośbą do poznaniaków o zwracanie uwagi na wprowadzane zmiany oraz na tymczasowe i zmieniające się oznakowanie, szczególnie podczas prac.