Szukasz plakatu do biura? Postaw na plakat motywacyjny!

Czym charakteryzuje się nowoczesne biuro? Przede wszystkim niepowtarzalnym designem, który idzie w parze z użytecznością. Pracownicy muszą czuć się dobrze w takiej przestrzeni, powinna ona ich inspirować, a także nieco… motywować. Nic zatem dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się plakaty motywacyjne. Czym są i jak wybrać najbardziej oryginalne plakaty z napisami? Zobaczmy.

Za co kochamy plakaty motywacyjne?

Cechą charakterystyczną plakatów motywacyjnych są krótkie, a niezwykle treściwe hasła oraz oszczędny – śmiało można powiedzieć – minimalistyczny design. Są uniwersalne, ponadczasowe, nigdy się nie nudzą i nie wychodzą z mody.

Plakaty motywacyjne mają tę zaletę, że pasują do wnętrz w każdym stylu. Niezależnie od tego, czy mamy biuro w stylu industrialnym czy też nowoczesnym – plakat z napisem będzie doskonale dopełniał jego aranżację, jednocześnie nie przytłaczając wnętrza i nie wprowadzając do niego chaosu, co jest niezwykle ważne w biurowych przestrzeniach. Większość z tych plakatów ma oldschoolowy design, który jest dziś ultramodny

dodaje ekspert z serwisu myloview.pl.

Plakaty z napisami na stałe zagościły w  naszych domach – uwielbiamy wieszać je w salonach czy sypialniach. Ale nie tylko. Projektanci wnętrz coraz częściej zalecają ich powieszenie w biurach – okazuje się przecież, że wpływają nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale również panujące w miejscu pracy nastroje. Trudno przecież nie uśmiechnąć się widząc taki plakat:

Jak wybrać plakat do biura?

Okazuje się, że wybór odpowiedniego plakatu do biura nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać.

Przede wszystkim kluczowa jest mnogość rozwiązań, z których należy wybrać ten jeden jedyny plakat. Dla przykładu – w naszej ofercie jest aż kilkaset plakatów z napisami, podzielonych na 3 różne kategorie – dodaje specjalista z myloview.pl.

Wybrany plakat musi współgrać z wystrojem biura i być dopełnieniem jego aranżacji. Warto zatem stawiać na nowoczesny i zarazem uniwersalny design. Nie bez znaczenia jest również przesłanie, jakie znajduje się na plakacie.

Szukając odpowiedniego wzoru warto postawić na ponadczasowe motywy. Doskonałym przykładem jest plakat motywacyjny z kolorowymi literami i  niezwykle wymownym hasłem: „If you never try, you’ll never know”. Nie tylko poprawi atmosferę w biurze, zmotywuje do działania, ale również będzie przysłowiową kropką nad „i” nowoczesnych biur i wnętrz w stylu loft lub jedyną ozdobą minimalistycznego wystroju.

Innym rozwiązaniem, które także warto rozważyć, są plakaty do biura utrzymane w skandynawskiej estetyce. Ich siła oddziaływania polega nie tylko na chwytliwym haśle, ale także na interesującym graficznym projekcie, który łączy napis z geometrycznymi bryłami lub prostymi rysunkami. A jeśli chodzi o przesłanie? Razem ze specjalistą z Myloview.pl wybraliśmy dla Was garść pomysłów na najlepsze plakaty motywacyjne.

Inspirujące plakaty do biura – 5 najciekawszych haseł

  1. Do less with more focus – multitasking jest przereklamowany – gdy robimy jednocześnie zbyt wiele rzeczy, rezultaty będą zawsze niezadowalające. Skup się na jednym, a osiągniesz sukces – w wypracowaniu takiego podejścia z pewnością pomoże Ci plakat z proponowanym napisem.
  2. Well done is better than well said – taki wzór przypomni nam, że nawet najlepsze plany są nic nie warte, dopóki ich nie zrealizujemy. Powieszony naprzeciwko biurka w gabinecie da nam porządnego kopa do pracy.
  3. Life is the sum of all your choices – każda nasza decyzja, także ta podjęta w pracy, wpływa na szereg innych czynników, dlatego zawsze patrzmy perspektywicznie.
  4. Success in on the other side of your comfort zone – często zapominamy, że aby osiągnąć cel, niejednokrotnie musimy stanąć na głowie. Plakat z powyższym napisem przypomni nam, że dla rezultatów naprawdę warto to zrobić!
  5. Always believe in the impossible – taki plakat motywacyjny podpowie nam, że mając odpowiednie nastawienie możemy przenosić góry, dlatego zawsze należy wychodzić z założenia, że nawet najtrudniejszy projekt pójdzie po naszej myśli.

Jeśli zainteresowało Cię któreś z wybranych przez nas haseł, jesteś już o krok od wprowadzenia potężnej dawki motywacji do swojej biurowej przestrzeni. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni plakat, zawiesisz go na ścianie… i gotowe!

Zdajemy sobie także sprawę z tego, że współcześnie coraz więcej osób pracuje także zdalnie. Jeśli wykonujesz swoje obowiązki w domu, pomyśl o urządzeniu wyjątkowego, spersonalizowanego kącika do pracy. Więcej o urządzaniu domowego gabinetu przeczytasz tutaj. Pamiętaj, że we własnych czterech kątach masz jeszcze większe pole do dekoratorskiego popisu!

//