Ruszyła letnia edycja staży studenckich w Urzędzie Miasta. W tym roku w nowej formule

Rozpoczęła się 51. edycja programu stażowego w Urzędzie Miasta. Prawie 70 studentów ostatnich lat studiów na poznańskich uczelniach prywatnych i państwowych, przez cztery miesiące będzie zdobywało wiedzę i doświadczenie w pracy w administracji samorządowej.

Program działa od kilkunastu lat, a zapoczątkował go obecny zastępca prezydent Poznania, Mariusz Wiśniewski. Tegoroczny nabór letni prowadzono do 27 wydziałów i biur w Urzędzie MIasta, Spółki Targowiska, Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ oraz Poznańskiego Centrum Świadczeń. Miejsca przygotowano dla 68 studentów.

Jak podkreślał Mariusz WIśniewski podczas uroczystej inauguracji programu, jest to szansa nie tylko na zdobycie doświadczenia, ale także na zatrudnienie. Ponad 500 dotychczasowych pracowników Urzędu Miasta to osoby, które ukończyły staże w poprzednich edycjach.

Aby móc ubiegać się o staż, należy być studentem III, IV lub V roku studiów na uczelni prywatnej lub państwowej w Poznaniu. Preferowany kierunek studiów różni się w zależności od działalności danego wydziału lub biura. Przez 51 dotychczasowych edycji programu, chętnych było ponad 33 tysiące osób, a przyjęto łącznie 3690 studentów.

Program trwa cztery miesiące, a od tego roku obowiązuje jego nowa formuła – pierwsze dwa miesiące odbywają się w ramach bezpłatnych praktyk, a kolejne dwa, jako płatny staż.

Nabór na edycje zimową, która potrwa od listopada do lutego, rozpocznie się ok. 15 września.