Kursy z kontrolą i kontrolne kursy – policja sprawdzała samochody nauki jazdy

Przyszli kierowcy chcą czerpać jak najwięcej wiedzy w czasie kursu na prawo jazdy, by później móc pewniej i bezpieczniej poruszać się po drodze. O tym, jak wygląda kontrola drogowa uczeni są na zajęciach teoretycznych. We wtorek, poznańska policja postanowiła postawić także na praktykę i zatrzymywała do kontroli samochody nauki jazdy.

Podobna akcja miała miejsce kilka miesięcy temu. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz ich wyposażenie i oznakowanie.

Kontrolowana była trzeźwość zarówno kierujących pojazdem kursantów, jak i instruktorów. Funkcjonariusze dokładnie przyjrzeli się wymaganym dokumentom – uprawnienia instruktorów do prowadzenia kursu na prawo jazdy, dokumenty dotyczące badań technicznych pojazdów oraz wpisy na karcie kursanta dotycząca przebiegu zajęć.

Poznańscy policjanci sprawdzili we wtorek łącznie 24 pojazdy nauki jazdy. Nie stwierdzono żadnych uchybień. Przyszli kierowcy mogli jednak przekonać się, jak wygląda kontrola drogowa, co jest dodatkowym i cennym doświadczeniem dla kursantów.