Masażysta – coraz bardziej doceniany zawód

Specyfika zawodu masażysty Masażysta może wykonywać dowolny masaż, w tym sportowy i leczniczy, o ile posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Profesji masażysty można nauczyć się chociażby w szkole policealnej, m.in. w Poznaniu (http://policealna.gowork.pl/poznan), na kierunku technik masażysta. Najważniejsze przy doborze drogi kształcenia w tym zakresie jest to, aby wybrana placówka nie tylko […]

Specyfika zawodu masażysty

Masażysta może wykonywać dowolny masaż, w tym sportowy i leczniczy, o ile posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Profesji masażysty można nauczyć się chociażby w szkole policealnej, m.in. w Poznaniu (http://policealna.gowork.pl/poznan), na kierunku technik masażysta. Najważniejsze przy doborze drogi kształcenia w tym zakresie jest to, aby wybrana placówka nie tylko przekazywała wiedzę teoretyczną dotyczącą technik masażu czy anatomii człowieka i wpływu masażu na zdrowie pacjenta, ale i pozwalała na naukę praktycznego masażu. Część praktyczna nauki jest nawet ważniejsza niż teoria, choć technik masażysta musi też posiadać podwaliny teoretyczne, aby wiedzieć, jaki masaż zastosować u pacjenta, żeby mu nie zaszkodzić, a pomóc. 

Masażysta (http://policealna.gowork.pl/poznan/masaz) może wykonywać dowolny rodzaj masażu – nie tylko klasyczny lub relaksacyjny, ale również leczniczy, sportowy i kosmetyczny różnych części ciała, najczęściej pleców. W swojej pracy masażysta korzysta z nabytej w drodze kształcenia ponadlicealnego wiedzy medycznej. Może wykorzystywać do masażu wyłącznie siłę własnych rąk i przedramion, jak i przedmioty i urządzenia, aby osiągnąć finalnie jak najlepsze efekty.

Jak zdobyć zawód masażysty?

Profesjonalny masażysta powinien posiadać teoretyczne podstawy do uprawiania tego zawodu. Można je zdobyć zarówno w szkole policealnej, na przykład w Poznaniu, jak i ukończyć na akademii wychowania fizycznego kierunek fizjoterapia albo rehabilitacja. Podobne specjalizacje można wybrać na akademii medycznej. W zależności od tego, jaki masaż chcemy wykonywać, można też po zdobyciu tytułu technika masażysty wybrać się na kursy i szkolenia, ale najważniejsze jest, aby dawały one możliwość zdobycia uprawnień państwowych.

Klient szybciej zaufa osobie, która może przedstawić dyplomy i certyfikaty, potwierdzające jej wysokie umiejętności w zakresie różnego rodzaju masażów.

Masażysta ma szerokie możliwości podejmowania pracy w przyszłości. Może otworzyć  zarówno własną praktykę – stacjonarną lub mobilną, z dojazdem do klientów, jak i pracować w publicznych i prywatnych ośrodkach zdrowia, salonach masażu, salonach kosmetycznych, ośrodkach rehabilitacyjnych i sportowych, a nawet klubach sportowych.

//