Park Górczyński jak nowy! Zakończyła się rewitalizacja

Zakończyła się rewitalizacja Parku Górczyńskiego. Miejsce zyskało nowe oświetlenie, plac zabaw, miejsca do wypoczynku, a także uporządkowany teren i parkową zieleń. Prace pochłonęły prawie 1,5 miliona złotych.

W ostatnich latach Park Górczyński był mocno zaniedbany i zniechęcał poznaniaków do spędzania tam wolnego czasu. Rewitalizacja odbyła się w ramach projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego i przy pomocy Rady Osiedla Górczyn.

W ramach inwestycji wykonano nowe ścieżki i uporządkowano teren parku. Stare i zniszczone wyposażenie zastąpiono nowym. Wybudowano również siłownię zewnętrzną i plac zabaw, a także odmłodzono krzewy, posadzono nowe rośliny i wyeksponowano stary drzewostan z aleją platanów.

Dyrektor pobliskiego Przedszkola numer 67 zwraca uwagę na inną istotną rzecz – oświetlenie, którego brakowało. Zauważa, że placówka pracuje od godziny 5:30 rano, a dzięki latarniom, rodzice będą mogli przyprowadzać swoje pociechy w o wiele bezpieczniejszych warunkach.

Całość prac to koszt 1 miliona i 477 tysięcy złotych. Modernizacja rozpoczęła się już w ubiegłym roku, dzięki współpracy z Radą Osiedla Górczyn. Wówczas udało się odnowić część alejek. Inwestycja została sfinansowana z budżetu miejskiego, rady osiedla, a także ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na przyszły rok, Rada Osiedla Górczyn planuje także doposażenie placu zabaw i postawienia zegara słonecznego w parku.