IX edycja akcji “Tornister pełen uśmiechów”. Trwa kompletowanie wyprawek szkolnych dla najuboższych

Trwa akcja „Tornister pełen uśmiechów” organizowana przez poznańskie Caritas. Od wielu lat, skompletowane wyprawki szkolne trafiają do dzieci z najuboższych rodzin. Wspierać można na kilka sposób.

Inicjatywa odbywa się już po raz dziewiąty i obecnie jest na półmetku tegorocznej edycji. Docelowo, organizatorzy chcieliby uzbierać 2000 plecaków wyposażonych w przybory szkolne. Gotowa wyprawka trafi do uczniów z najuboższych rodzin z regionu, pod koniec wakacji.

Celem akcji jest stworzenie równych szans dla dzieci, bez względu na sytuację finansową rodziny, co ma wpłynąć na dobre relacje z równieśnikami i poczucie pewności siebie u najmłodszych.

Do tegorocznej akcji przystąpiło ok. 30 parafii. Dodatkowo, dary można przynosić do siedziby Caritas przy ul. Rynek Wildecki 4a w Poznaniu w godzinach 9:00-15:00, od poniedziałku do piątku. Przyda się wszystko – plecaki, zeszyty, piórniki, kredki, bloki rysunkowe i techniczne, linijki, gumki do mazania, temperówki, kredki, długopisy i ołówki i wszelkiego rodzaju przybory szkolne.

Możliwe jest także wsparcie finansowe na ten konkretny cel, poprzez przekazanie funduszy online pod tym adresem.

Akcja wspierana jest przez Selgros Cash&Carry, Fundację PZU oraz Fundację Enea.