Popołudniowy szczyt komunikacyjny. Korki najlepiej omijać… pieszo

Popołudniowy szczyt komunikacyjny w pełni. Sytuacja na drogach wygląda trochę gorzej niż rano. Kierowcom trudno jest znaleźć alternatywną drogę dla ominięcia korków, które występują w praktycznie każdej części miasta.

Podobnie jak rano, mocno zakorkowany jest most Lecha w związku z prowadzonymi tam pracami remontowymi. Kierowcy stoją już na ul. Serbskiej oraz Lechickiej. Część z nich stara się omijać zwężenie jadą wokół Cytadeli. Niestety, to wyjście także wiąże się z mozolną jazdą – zakorkowała się ul. Szelągowska, Północna i Garbary.

Dalej w kierunku centrum też nie wygląda dobrze – samochody stoją na ul. Solnej, al. Niepodległości i Mostowej.

Wolno przesuwają się także kierowcy na ul. Królowej Jadwigi. Korek zaczyna się już od wysokości ul. Przemysłowej i kończy dopiero za wjazdem na trasę katowicką. W drugą stronę, kierowcy stoją od ul. Serafitek, do ul. Matyi.

Lepiej nie mają mieszkańcy Wildy – korek na ul. Wierzbięcice, na który wpływ ma remont ul. Królowej Jadwigi. Cierpliwość potrzebna jest również na ul. 28 Czerwca 1956 roku. Korkowo także na ul. Hetmańskiej od ul. Dolna Wilda, w stronę ronda Starołęka, a także na odcinku od skrzyżowania z ul. Traugutta w kierunku ul. Kolejowej.

Źle sytuacja wygląda również na ul. Roosevelta, Głogowskiej oraz Dąbrowskiego. Duże samochodów jest także na ul. Grunwaldzkiej oraz przy skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Bułgarską.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.