Jej wysokość: Pizza

Pyszne, przygotowane z sercem jedzenie stanowi doskonałą oprawę wielu uroczystości. Choć w naszym życiu okazji do świętowania nie brakuje wspaniała smaczna kolacja może sprawić, że nawet zwyczajny dzień zakończy się odrobiną magii, a przynajmniej poczuciem zadowolenia i satysfakcji płynącym z posiłku spożytego w doskonałym towarzystwie i przyjemnym wnętrzu.

Ciepłe wieczory sprzyjają spotkaniom ze znajomymi i spędzaniu czasu na wolnym powietrzu. Jak pokazują wyniki ankiet jednym z najchętniej spożywanych w takich okolicznościach dań jest pizza. Poznań zarówno jako miasto turystyczne jak i studenckie oferuje szeroką gamę restauracji serwujących ten włoski przysmak. Choć każdy z lokali może poszczycić się inną recepturą przygotowywania ciasta i sosu pomidorowego najwięksi smakosze mają swoje listy ulubionych pizzerii i niechętnie decydują się na konsumowanie swojego ulubionego dania w nowych miejscach w ramach wycieczek kulinarnych.

Dolce vita, dolce far niente i pizza Margherita

Mieszkańcy słonecznej Italii znani są z nieśpiesznego trybu życia, zamiłowania do piękna, designu i prostej, acz niezwykle smacznej kuchni. To właśnie włoski wynalazek – pizza zjednał sobie serca konsumentów na całym świcie, stając się synonimem zdrowego i szybkiego posiłku, który zawsze doskonale smakuje.

Historia pizzy sięga starożytności, już wtedy bowiem znano okrągłe placki podawane z oliwą z oliwek. Prawdziwą popularność ta ludowa potrawa zdobyła jednak dopiero na dworze króla Huberta I i królowej Małgorzaty z rodu Savoia, która to zachwyciła się pszennym plackiem z sosem pomidorowym, mozzarellą i liśćmi bazylii. To właśnie od imienia królowej pochodzi nazwa najprostszej, a zarazem najczęściej kupowanej pizzy na świecie.

Wśród wielu wariantów smakowych pizzy należy wyróżnić te, które różnicują samych Włochów. Pizza na grubym cieście jest specjalnością pizzerów z Neapolu i okolic, ta na cienkim z kolei, będąca bezpośrednim odniesieniem do swej pradawnej formy jest serwowana w Rzymie i na północy kraju.

Wspólne wyjścia do pizzerii są dla Włochów prawdziwym rytuałem, a cieszące się najlepszą sławą lokale mogą wymagać rezerwacji nawet na kilka miesięcy do przodu. Nikogo nie dziwi też widok kilkunastometrowych kolejek głodnych klientów ustawionych w szeregu do najbardziej znanych i opisywanych w przewodnikach turystycznych pizzerii w wielkich miastach.

Na kulinarnej mapie Poznania nie mogło zabraknąć kultowej restauracji Domino’s Pizza specjalizującej się w kuchni włoskiej, w której jak sama nazwa wskazuje przeważają pizze, śródziemnomorskie przystawki i pyszne desery serwowane zarówno na zimno (szeroki wybór lodów) jak i na ciepło (np. Choco Calzone).

Szybka pizza w Poznaniu?

Dzięki doskonałej lokalizacji przy ulicy Milczańskiej 1 także w trakcie długiego, pełnego spraw do załatwienia dnia, można pozwolić sobie na chwilę przyjemności i złapać oddech rozkoszując się wybornym smakiem pizzy, by z naładowanymi akumulatorami i pełnym żołądkiem jeszcze efektywniej wykonywać swoje zadania. Jednym z wyróżników Pizzerii Domino’s Pizza jest szybkość przygotowania i podania posiłku. Dzięki sprawnej i szybkiej obsłudze cały lunch można skonsumować już w 20 minut, czas który stanowi około połowę przerwy obiadowej w większości firm. Pozwala to na zaspokojenie swojej ochoty na pizzę już w trakcie lunchu bez konieczności oczekiwania na kolację. Innym doskonałym udogodnieniem jest możliwość zamówienia pizzy bezpośrednio do biura lub do domu.

Filmowe wieczory z pizzą

Sieć pizzerii Domino’s Pizza jest znana z szerokiej oferty promocyjnej dzięki czemu wybór pizzy jako posiłku staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. Poza specjalnymi cenami napojów czy dipów jednym z ciekawszych rozwiązań jest udostępniany w trakcie składania zamówienia unikatowy kod na darmowy film w ramach platformy VOD Chili (szczegółowe informacje na temat promocji można znaleźć na stronie https://www.dominospizza.pl/). W ten oto sposób zamawiając posiłek otrzymuje się wartość dodaną w postaci filmu – a czy jest lepszy pomysł na wspólny wieczór ze znajomymi lub partnerem jak obejrzenie ciekawej produkcji filmowej?

Niezależnie od pogody i okoliczności dobrze przygotowana pizza jest świetnym pomysłem zarówno na obiad jak i na kolację. Jej różnorodne warianty smakowe oraz całe bogactwo dodatków sprawiły, że stała się jednym z najchętniej spożywanych dań na całym świecie. I choć inne nacje starają się przekonywać klientów do swoich regionalnych specjałów takich jak choćby kebab – to ona pizza jest jak na razie niekwestionowaną królową wspólnych wyjść do restauracji i filmowych czy sportowych wieczorów w gronie najbliższych!