Dokładny plan “Poznań Zrzuca Kilogramy 2017”

To już kolejny rok, gdy portal codziennypoznan.pl dba o zdrowie i sylwetki poznaniaków, w ramach akcji “Poznań zrzuca kilogramy”. W tegorocznej edycji łączymy siły z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, gdzie odbędzie się główny festyn z mnóstwem atrakcji.

Już za niecałe dwa tygodnie, 26 sierpnia, odbędzie się coroczny festyn, będący finałem akcji. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy akcji “Lato na Targach”, będzie można wziąć udział w wielu atrakcjach, przygotowanych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Już od godziny 9:00, na dachu pawilonu numer 15, rozpocznie się joga dla dorosłych, prowadzona przez instruktora. Ćwiczenia dla ciała i ducha, na świeżym powietrzu, z widokiem na panoramę miasta. Zajęcia potrwają półtorej godziny.

O godzinie 11:00, początek zumby dla dorosłych przy fontannie. Instruktor Red Fitness zadba o prawidłowe wykonywanie ruchów przez uczestników. Ćwiczenia zapewnią dobrą dawkę pozytywnej energii na cały dzień.

O 12:00 rozpocznie się impreza biegowa dla dorosłych z gRUNwald Team Poznań “Biegiem na Targi”. Do godziny 16:00, będą odbywać się biegi na dystansie 3 kilometrów, czyli dwóch pętli na terenie MTP.

Godz. 12:15 – 13:15 Kamagon Ball przy fontannie (wydarzenie dla dorosłych) – pawilon 15 – prowadzi Master Trener Celina Kontek, Emilia Kusion, Ekspertfitness; liczba miejsc ograniczona; rejestracja: goo.gl/rqe6rx

Godzina 15:00 pokaz siatkówki plażowej na najwyższym poziomie w wykonaniu Energetyk Poznań

Godz. 13:15 – 14:00 Ćwiczenia z FIT Kropka

Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Między 11:00 a 13:00 odbywać się będą zajęcia z piłki nożnej, prowadzone przez Akademię Reissa. Na młodych poznaniaków czeka także cały dzień zabaw z animatorami, między 11:30 a 17:00.

Wśród nich, atrakcje zarówno sportowe, jak i edukacyjno-kreatywne. Będzie ścieżka zdrowia, czyli wyścigi na torach przeszkód, sporty wodne na lądzie, a wśród nich strzelanie z pistoletów wodnych czy rzucanie bombami wodnymi do celu, lepienie i malowanie warzyw i owoców z masy solnej i plasteliny, siła zdrowia, czyli przeciąganie liny i gra w berka owocowo-warzywnego, a także deszcz baniek mydlanych.

Między 12:00 a 19:00, zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli grać w tenisa stołowego. Od 13:00 do 18:00 rozgrywany będzie turniej siatkówki plażowej, również dla dzieci i dorosłych.

Od 14:00 do 20:30, poznaniacy będą mogli doskonalić swoją jazdę na rolkach i wrotkach, a od 20:00 wziąć udział w nocnym jeżdżeniu, czyli Night Skating Poznań.

Podczas trwania festynu, korzystać będzie można także z dodatkowych atrakcji, w tym m.in. ze strefy rekreacyjnej z trzema dmuchanymi zamkami i zjeżdżalnią. Będą również gokarty, a także elektryczna ciuchcia “Tomka” dla najmłodszych.

Nadmiar energii, mali poznaniacy będą mogli wykorzystać na aż 10 trampolinach, dużym placu zabaw i w piaskownicy.

Akcja “Poznań zrzuca kilogramy”, to nie jedynie ćwiczenia. Na specjalnych stoiskach będzie można skorzystać z porad dietetyków i degustacji potraw dietetycznych. Nie zabraknie również strefy kulinarnej i warsztatów pod patronatem Lotniska Ławica, a także stoisko Bushimi Sushi Burrito.

O oprawę muzyczną w czasie trwania festynu zadba DJ Nan.