Trwa zbiórka na organizację Poznań Pride Week 2017. Organizatorzy zapowiadają w tym roku więcej atrakcji

Grupa Stonwell po raz kolejny zorganizuje Poznań Pride Week. Na portalu crowdfundingowym ruszyła zbiórka funduszy na ten cel. W tym roku, poza programem zbliżonym do tego z poprzedniej edycji, organizatorzy chcą zrobić coś, czego do tej pory w stolicy Wielkopolski nie było.

W ubiegłym roku, na organizację Marszu Równości w Poznaniu, dzięki zbiórkom społecznym udało się uzbierać ponad 30 tysięcy złotych. Choć wówczas suma przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, w tym roku Grupa Stonwell chce pójść o krok dalej.

Do realizacji założonych celów potrzebne jest ok. 35 tysięcy złotych. Podczas Poznań Pride Week poznaniacy znów będą mogli bawić się na Wielkim Pikniku w Parku Marcinkowskiego. Ponownie pojawią się tam foodtrucki, kolorowa strefa dla dzieci i scena, na której swój talent będą prezentować wokaliści. Podczas tygodnia, na ulicach Poznania znów pojawią się także tęczowe flagi.

Podczas tegorocznej edycji, organizatorzy chcieliby również zorganizować wielką uliczną imprezę na jednej z ulic Starego Miasta, w stylu londyńskiej dzielnicy Soho. Ma być radośnie, kolorowo, muzycznie i z mnóstwem zabawy.

Grupa obiecuje także inne atrakcje, w tym m.in. spektakl jednego z najlepszych teatrów europejskich – berlińskiego Maxim Gorki Theater i wystawę „Road to Equality” ukazującą drogę Irlandii do równości małżeńskiej.

Impreza ma się odbyć w dniach 17-24 września.

Na platformie crowdfundingowej PolakPotrafi ruszyła zbiórka pieniędzy potrzebnych na organizację Poznań Pride Week. W ciągu zaledwie 24 godzin udało się zebrać ponad 7 tysięcy złotych. Obecnie, na koncie jest już ponad 14 tysięcy ze zbieranych niecałych 16 tysięcy złotych. Inicjatywę można wspierać pod tym linkiem.