Sobota na sportowo? Zapraszamy na Chwiałkę

Od samego rana na pływalni letniej przy ulicy Chwiałkowskiego organizowany jest  turniej siatkówki plażowej.  Na 4 boiskach grają  32 pary męskie i 24 pary mieszane z całej Polski, między innymi z Wrocławia, Łodzi czy Szczecina. 

Wśród panów faworytami są reprezentujący Milicz Piotr Janiak w parze z Jędrzejem Brożyniakiem. Piotr jest Mistrzem Polski z 2011 roku i Wicemistrzem Polski z 2012 roku. Do walki o zwycięstwo włączą się też z pewnością Dariusz Tkaczuk i Tomasz Wierzbicki z Wrocławia. Zajęli oni drugie miejsce w tegorocznym turnieju Warta Cup, który odbył się na boiskach Ośrodka Przywodnego Rataje nad Wartą. Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że obie pary zajęły w rozegranych w ubiegły weekend Mistrzostwach Polski miejsca 13-16. 

Turniej par mieszanych powinien być zdominowany przez Kamilę Płaczek z Jankowa Przygodzkiego i Michała Muszyńskiego z Wilczyna. Kamila i Michał są zwycięzcami Warta Cup, podczas którego nie dali żadnych szans swoim rywalom. Również w mikstach zaprezentuje się Dariusz Tkaczuk, tym razem w parze z Bianką Fudali. Warto także zwrócić uwagę na Joannę Szczepaniak i Tomasza Koteckiego z Wrześni. 

Ja widać atmosfera jest gorąca a uczestnikom nie brakuje zapału. Wszystkich kibiców  serdecznie zapraszamy, wstęp jest bezpłatny.