Pokazy zawodowej siatkówki plażowej podczas “Poznań zrzuca kilogramy”

Już jutro, na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się impreza „Poznań zrzuca kilogramy”, gdzie jedną z atrakcji będą pokazowe mecze siatkówki plażowej. W jutrzejszym pokazie zagrają zawodniczki pierwszoligowego zespołu Enea Energetyk Poznań, który po 8 latach przerwy przywraca do Poznania pierwszoligową siatkówkę.

Na wydarzeniu, klub reprezentować będą: środkowa Aleksandra Gancarz, atakująca Klaudia Felak, przyjmująca Agata Sklepik i libero Karolina Bohdanowicz.

W poprzednim sezonie, siatkarki prowadzone przez trenera Marcina Patyka rozgrywały swoje mecze w drugoligowych rozgrywkach. W tym, poznanianki zagrają w I lidze. Energetyk, który próbuje nawiązać do najlepszych tradycji poznańskiej siatkówki, od października swoje mecze w 1-lidze będzie rozgrywać w hali POSiR przy ul. Chwiałkowskiego.

W tym sezonie, do zespołu dołączyła między innymi 18-letnia juniorka Klaudia Felak. Pochodząca z Rawy Mazowieckiej siatkarka ostatni sezon spędziła w zespole Młodej Ligi Kobiet Budowlanych Łódź. Kolejną debiutantką w zespole jest Karolina Bohdanowicz. To młoda siatkarka pochodząca z Włocławka, która ostatnie sezony grała w młodzieżowych zespołach PSPS-u Chemika Police.

Do drużyny trafiła również Aleksandra Gancarz, która w poprzednim sezonie broniła barw ekstraklasowego zespołu Budowlanych Toruń. W składzie Energetyka znajdzie się również miejsce dla zdolnych wychowanek z zespołu juniorek. Jedną z nich jest Agata Sklepik. Ta młoda zawodniczka ma na swoim koncie mistrzostwo Wielkopolski w kategorii kadetek, gdzie została dodatkowo uznana najlepszą zawodniczką turnieju.

Każdą z tych siatkarek będzie można zobaczyć w akcji jutro, podczas pokazowych meczów siatkówki plażowej, które rozpoczną się o godzinie 14:00 na imprezie „Poznań zrzuca kilogramy”.

Cała impreza odbywać się będzie w godzinach 09:00-21:00.