Pomaga spalić więcej kalorii niż trening siłowy – trening obwodowy z butelkami wody już jutro podczas “Poznań zrzuca kilogramy”

Butelka wody to nieodzowny element treningu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że może ona służyć nie tylko do nawadniania organizmu, ale także do ćwiczeń. Będzie można się o tym przekonać podczas zajęć w ramach imprezy „Poznań zrzuca kilogramy”.

Fit i Kropka oferuje zajęcia treningu obwodowego z butelkami wody. Ćwiczenia te pozwalają na pracę całym ciałem w krótkim czasie, angażując wszystkie mięśnie już w ciągu zaledwie 20-minutowej jednostki.

Każde ćwiczenie na obwodzie wykonywane jest przez 30-60 sekund. Co ciekawe, taki trening spala więcej kalorii niż tradycyjny trening siłowy, a to nie jedyna jego zaleta.

Trening obwodowy poza tym, że pomaga schudnąć i rzeźbi masę mięśniową, przeciwdziała także osteoporozie i procesowi starzenia się. Dodatkowo, poprawia wytrzymałość i nie powoduje ogólnego przeciążenia mięśni.

Zajęcia podczas imprezy „Poznań zrzuca kilogramy” poprowadzi pani Anna Szałek z Fit i Kropka, która pasję do zdrowego trybu życia i sportu ma w sobie od najmłodszych lat. Już jako nastolatka trenowała zapasy, kajakarstwo i boks.

Trening obwodowy z butelkami wody rozpocznie się o godzinie 12:30.

Impreza „Poznań zrzuca kilogramy” odbywać się będzie 26 sierpnia, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w godzinach 09:00-21:00.