Poznań leci do Kijowa – poznańskie lotnisko świętowało pierwszy lot nowego kierunku częstując podróżnych ukraińskimi pierogami

Otwarcie nowego kierunku, Wizz Air ogłosił kilka miesięcy temu, a nowe połączenie, które ma umocnić relacje biznesowe między Ukrainą i Polską, to efekt wspólnych działań Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica. “Poznań to bardzo ważny ośrodek biznesowy i kulturowy. Dlatego połączenia linii regularnych chcielibyśmy widzieć nie […]

Otwarcie nowego kierunku, Wizz Air ogłosił kilka miesięcy temu, a nowe połączenie, które ma umocnić relacje biznesowe między Ukrainą i Polską, to efekt wspólnych działań Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

“Poznań to bardzo ważny ośrodek biznesowy i kulturowy. Dlatego połączenia linii regularnych chcielibyśmy widzieć nie tylko, jako te o charakterze wyjazdowym. Zależy nam oraz władzom miasta, aby był to także ruch przyjazdowy. Chcemy, aby coraz więcej ludzi odnajdowało tu, w Poznaniu, swój start w biznesie czy po prostu oddech od codzienności”

Prezes Lotniska Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski

Ceny biletów na nowe połączenie, rozpoczynają się od 109 złotych w jedną stronę. Loty odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki.

Z okazji otwarcia nowego kierunku, port lotniczy zaprosił dziś wszystkich obecnych na lotnisku pasażerów, do spróbowania ukraińskiego przysmaku – wareników, czyli tradycyjnych pierogów z mięsem. Danie było przygotowywane na oczach zgromadzonych, którzy chętnie i z ciekawością sięgali po potrawę.