Treningi, porady, gry, zabawy i kulinaria – poznaniacy bawili się podczas finału akcji Poznań zrzuca kilogramy

Za nami wielki finał akcji “Poznań zrzuca kilogramy” organizowanej przez portal codziennypoznan.pl na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wśród atrakcji, znalazły się m.in. zajęcia, treningi, porady, zabawy, gry i.. degustacje

To już kolejna edycja akcji “Poznań zrzuca kilogramy”, która jak zwykle, zakończyła się wielką, całodniową imprezą. Choć motywem przewodnim była aktywność fizyczna, nie zabrakło również porad, gier i jedzenia.

Dzień rozpoczął się od jogi na dachu pawilonu numer 15. Przy porannym słońcu i z widokiem na panoramę miasta, zajęcia prowadziła Renata Hille z centrum Joga Wita. Tuż po nich, w tym samym miejscu rozpoczął się trening body art, czyli formy fitnessu, która łączy w sobie elementy jogi, pilatesu i fizjoterapii. Wykorzystuje także elsatyczność, siłę i klasyczne techniki oddechu. Zajęcia poprowadził Karol Abramek z Studio 35.

Przy fontannie można było nie tylko się ochłodzić, ale także… zmęczyć. Poznaniacy z zapałem i uśmiechem “zrzucali kilogramy” podczas zumby (prowadzonej przez Joannę Cholewicką z Red Fitness) oraz kamagon ball (pod czujnym okiem trenerek Celiny Kontek i Emilii Kusion z Ekspertfitness).

O tym, że butelka wody może nam się przydać nie tylko do ugaszenia pragnienia, można było przekonać się podczas treningu obwodowego z butelkami wody, prowadzonego przez Annę Szałek z Fit i Kropka.

Dobry nastrój towarzyszył także biegaczom, którzy “gonili” nasz redakcyjny samochód i rowerzystę podczas ponad 3-kilometrowego biegu z gRUNwald Team.

Przez cały dzień, korzystać można było z boiska do siatkówki plażowej, a od 15:00, podziwiać można tam było profesjonalistki, czyli zawodniczki pierwszoligowego Energetyka Poznań, które rozegrały mecz pokazowy.

Najmłodsi poznaniacy bawili się z Akademią Reissa grając w piłkę nożną, a także czynnie brali udział w grach i zabawach prowadzonych przez animatorów z Art Bonsai. Nadmiar energii licznie pożytkowały także na dmuchańcach, które dostarczyła firma Udana Zabawa.

Był także tenis stołowy z SKTS Rataje 50 oraz doskonalenie jazdy na wrotkach i rolkach z Zico Racing.

Impreza była również okazją do zobaczenia i poprowadzenia samochodu elektrycznego, Nissana Leaf, który od kilku tygodni gości również w naszej redakcji.

Wydarzenie to nie tylko aktywne zajęcia, ale także porady ekspertów – m.in. ze strony dietetyk Klaudii Koteckiej i trenerki i doradcy, Doroty Kaczmarek.

Zdrowy styl życia to również odpowiednia dieta. W naszej strefie gastronomicznej można było uzupełnić stracone podczas wysiłku kalorie, próbując dietetycznych potraw, a wśród nich pojawiły się m.in. potrawy ukraińskie, które zapewniło poznańskie lotnisko Ławica, promując tym samym uruchomione wczoraj nowe połączenie ze stolicy Wielkopolski do Kijowa.

Po udanym dniu, pozostaje więc czekać na kolejną edycję akcji, pamiętając jednocześnie, by o zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną dbać także przez cały rok.