Od wczoraj szybciej i wygodniej drogą krajową numer 11 – dzięki obwodnicy Jarocina

Ma nieco ponad 10 kilometrów, ale dzięki niej, wielu odetchnęło z ulgą. Obwodnica Jarocina pozwoli na zmniejszenie ruchu tranzytowego w mieście i rozładowanie korków. Cieszy to przede wszystkim mieszkańców, ale to również powód do radości dla kierowców, którzy regularnie korzystają z tej trasy m.in. jeżdżąc do i z Poznania. Całe przedsięwzięcie objęło budowę dwupasmowej obwodnicy […]

Ma nieco ponad 10 kilometrów, ale dzięki niej, wielu odetchnęło z ulgą. Obwodnica Jarocina pozwoli na zmniejszenie ruchu tranzytowego w mieście i rozładowanie korków. Cieszy to przede wszystkim mieszkańców, ale to również powód do radości dla kierowców, którzy regularnie korzystają z tej trasy m.in. jeżdżąc do i z Poznania.

Całe przedsięwzięcie objęło budowę dwupasmowej obwodnicy o długości 10,18 kilometrów i łączników o długości 2,93 kilometra. Koszt inwestycji wyniósł niemal 300 milionów złotych, z czego zdecydowaną większość udało się pokryć ze środków Unii Europejskiej.

Obwodnica ma skrócić czas podróży, a także poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Nową trasą można jeździć od wczoraj, ale przez pierwsze godziny bardzo mało kierowców zdecydowało się na jazdę obwodnicą. Dziś jednak powinno już być o wiele więcej chętnych do korzystania z nowej inwestycji.