Samochody wrócą na ul. 27 Grudnia tydzień wcześniej!

Nie 18, a 11 września, samochdy wrócą na ul. 27 Grudnia, na odcinku od ul. Kantaka do ul. Fredry. Prace przy wymianie zwrotnicy idą zgodnie z planem, dlatego podjęto decyzję o wcześniejszym dopuszczeniem ruchu kołowego.

Początkowo zakładano, że ruch zostanie przywrócony na wyłączonym odcinku dopiero po zakończeniu wszystkich prac związanych z naprawą zwrotnicy. Jak się jednak okazało, MPK zakończyło już część robót wcześniej niż planowano, dlatego możliwe będzie udostępnienie fragmentu jezdni kierowcom.

Samochody od jutra będą mogły jechać po obecnej ścieżce rowerowej, a ruch rowerowy zostanie skierowany na chodnik.

Ponieważ kierowcy będą mieli mało czasu na przyzwyczajenie się do zmian, wprowadzane będą one stopniowo. Jak tłumaczą Poznańskie Inwestycje Miejskie, przez kilka dni obowiązywać będzie jednocześnie stara i nowa organizacja ruchu.

“Do środy, 13 września, pojazdy samochodowe będą mogły poruszać się zarówno w ramach obecnie funkcjonującej organizacji ruchu – tj. ul. 27 Grudnia i ul. Kantaka, jak również ul. 27 Grudnia, ul. Fredry i ul. Kościuszki. Od czwartku, 14 września, ul. Kantaka będzie zamknięta dla ruchu kołowego z wyłączeniem, m.in. mieszkańców i osób korzystających z lokali zlokalizowanych w jej sąsiedztwie”

Krzysztof Kaczanowski, Poznańskie inwestycje Miejskie

Dodatkowo, na odcinku ul. św. Marcin, od ul. Ratajczaka do ul. Piekary, utworzone będą miejsca postojowe, jednak dopiero wtedy, gdy spółka Veolia zakończy tam swoje prace.