Wakacyjny rekord na lotnisku Poznań – Ławica

Rekordowo przedstawiają się najnowsze wyniki Portu Lotniczego Poznań – Ławica. W okresie wakacyjnym i w samym sierpniu, lotnisko zanotowało wyoską dynamikę wzrostu i rekordową ilość pasażerów.

W samym tylko sierpniu, poznańskie lotnisko obsłużyło 222 760 pasażerów, co oznacza 5% wzrost w stosunku do ubiegłego roku.

Pasażerowie najczęściej latali do Burgas, Antalyi, Varny i Heraklionu. Same loty czarterowe w sierpniu odnotowały wzrost na poziomie 9,8% w stosunku do 2016 roku.

Segment Legacy, czyli przewoźników tradycyjnych, sierpień zakończył na ogromnym plusie, ze wzrostem o 26,79%, obsługując 34 737 pasażerów.

Nieco gorzej przedstawiają się statystyki dotyczące tanich linii lotniczych. Tu zanotowano spadek o 5,96%.

Tegoroczne wakacyjne miesiące były jednak najlepsze w historii portu. W lipcu i sierpniu, z jego usług skorzystało łącznie ponad 200 tysięcy osób, co jest najlepszym wynikiem, jaki udało się do tej pory osiągnąć w stolicy Wielkopolski.

Przed poznańskim lotniskiem kolejne wyzwania i możliwości. Już 17 września startuje nowe połączenie – bezpośrednie loty z Poznania do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a w listopadzie wyczekiwane przez wielu połączenie z Dominikaną.

 

autorka: A. Karczewska