Tweed Ride Poznań – retro przejazd rowerowy ulicami miasta już jutro!

Meloniki, kaszkiety,  tweedowe marynarki i… rowery. Już jutro, na ulicach Poznania pojawią się rowerzyści ubrani w stylu retro. Elegancja i wdzięk połączone z aktywnością fizyczną to nic innego jak Tweed Ride Poznań, czyli retro przejazd rowerowy.

Poznańskie ulice gościć będą rowerzystów w stylizacjach z początku XX wieku. To czas kina niemego, marynarek, meloników i mimów. Wydarzenie organizowane jest w kilku państwach na świecie.

Tweed Ride w stolicy Wielkopolski organizowany jest przez Stowarzyszenie Rowerowy Poznań. Hasłem tegorocznej edycji jest „Rowerem z klasą”. Nawiązuje to nie tylko do stylu vintage wydarzenia, ale również do ostatnich działań grupy.

Chętni do uczestnictwa spotkają się o godzinie 15:30 na placu Mickiewicza, skąd przejadą koło Teatru Wielkiego, ul. Fredry, Ogród w Centrum Kultury Zamek, ul. Kościuszki do ul. Ratajczaka.

Przejazd to nie jedyna atrakcja wydarzenia. Podczas imprezy odbędzie się także konkurs na najlepszą stylizację, w którym do wygrania będą wyjątkowe nagrody.

O godzinie 18:00, w kawiarni Składak na ul. Ratajczaka, Stowarzyszenie przeprowadzi mini-wykład „Rowerem z klasą”, a pół godziny później odbędzie się seans kina niemego.