Silny wiatr spowodował ponad 200-minutowe opóźnienia pociągów

Silny wiatr, jakie pojawił się w Europie, a obecnie występuje m.in. w Wielkopolsce, spowodował opóźnienia w funkcjonowaniu pociągów na odcinkach krajowych i międzynarodowych. Niektóre składy mają ponad 200 minut opóźnienia.

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne na terytorium Niemiec, całkowicie wstrzymano ruch pociągów na przejściu granicznym Kunowice-Frankfurt nad Odrą. Oznacza to utrudnienia także dla pasażerów z Poznania. Za pociągi do Berlina, z dworca Poznań Główny kursuje autobusowa komunikacja zastępcza. Problemy powodują także opóźnienia na trasie do Warszawy przy pociągach zaczynających kurs w Berlinie.

Ponad 240 minut opóźnienia mają pociągi relacji Nowa Sól – Poznań Główny oraz Poznań Główny – Nowa Sól, ponieważ na odcinku z Zielonej Góry do Czerwieńska drzewo przewróciło się na tory. Utrudnienia mają potrwać do około 22:00.

Około 206 minut opóźnienia ma pociąg z Ostrowa WIelkopolskiego do Wrocławia Głównego – tu także powodem jest powalone drzewo na trasie.

Złe warunki atmosferyczne są powodem ponad 120-minutowego opóźnienia na trasie Leszno – Ostrów Wielkopolski.

Drzewo na torze jest także na odcinku Poznań Wschód – Swarzędz, co spowodowało ponad 120-minutowe opóźnienie m.in. pociągi relacji Zielona Góra – Bydgoszcz Główna oraz Poznan – Konin

Z około 100-minutowym opóźnieniem jedzie pociąg na trasie Łódź Kaliska – Poznań Główny. Tutaj równiez powodem są złe warunki atmosferyczne. Podobnie sytuacja ma się na trasie Poznań Główny – Kraków Główny.

Opóźnienia są także na trasach: Poznań – Kępno, Koło – Poznań, Szklarska Poręba – Poznań Główny, Krzyż – Kostrzyn, Zbąszynek – Poznań Główny, Poznań Główny – Międzylesie, Szczecin Główny – Poznań Główny.