120 mieszkań komunalnych powstaje na Strzeszynie

We wtorek nastąpiło symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowoczesnego osiedla mieszkań komunalnych przy ul. Biskupińskiej. Na Strzeszynie powstanie 120 nowych mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych.

Od dłuższego czasu, rynek mieszkań komunalnych w Poznaniu mocno przyspiesza. Władze decydują się na coraz więcej inwestycji tego typu. Jak tłumaczą, wynika to ze słabej polityki poprzednich władz miejskich w tym względzie.

“Poznań ma takich mieszkań zdecydowanie mniej niż inne duże aglomeracje. Jest to wynik wieloletnich zaniedbań, z którymi teraz się mierzymy. Nie da się tego problemu rozwiązać inaczej jak poprzez budowę nowych mieszkań”

Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta miasta

Najnowsza inwestycja przy ul. Biskupińskiej ma objąć osiem trzykondygnacyjnych budynków, w których powstanie 120 mieszkań. 72 z nich będą 2-pokojowe, a 16 będzie z trzema pokojami. Dodatkowo, zaplanowano również 32 kawalerki.

Część mieszkań będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja obejmuje również budowę dróg dojazdowych, parkingu i placu zabaw. Całość ma pochłonąć ponad 16 milionów złotych.