Ponad 72 tysiące osób przyszło w weekend na MTP

Jeden weekend, jedno miejsce i ponad 72 tysiące odwiedzających. Targi PGA oraz Rodzinny Weekend z Targami Happy Baby, Aqua & Zoo oraz Hobby, jakie odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, okazały się być dużym sukcesem.

Targi Poznań Game Arena od wielu lat mają silną pozycję na rynku gier i rozrywki multimedialnej. Miłośnicy obu znajdą tam wszystko – od nowości wśród gier czy sprzętu po wyposażenie gracza, gadżety i prestiżowe turnieje. To największe targi gamingowe nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Poza grami, nowościami, sprzętem multimedialnym, podczas PGA zadbano również o Muzeum Gier Wideo oraz Virtual Garden, czyli strefy dodatkowe. Imprezie towarzyszyła także 10. edycja Game Industry Conference, a więc największa polska konferencja poświęcona tworzeniu gier.

Ten weekend na MTP był wyjątkowo ciekawy dla odwiedzających. W tym samym czasie odbywały się również targi Happy Baby, Hobby oraz Aqua & Zoo, które razem tworzyły ofertę Rodzinnego Weekendu na Targach.

Można było tam odwiedzić stoiska z samochodami RC, zobaczyć egzotyczne zwierzęta, w tym m.in. węże, jeże pigmejskie, straszyki czy koszatniczki. Wielu podziwiało motyle w Ministerstwie Motyli, a inni kanarki, papużki i papugi.

Rodzice – zarówno przyszli, jak i obecni – mogli skorzystać z porad profesjonalistów, zrobić wyprawkę dla malucha czy zakupić nową zabawkę dla potomka, który sam mógł ją wcześniej przetestować.

Podczas trwania obu imprez, na MTP pojawiły się ponad 72 tysiące ludzi.