“Elki” znów sprawdzane przez policję

Im więcej człowiek nauczy się podczas kursu, tym lepiej będzie przygotowany po zdaniu egzaminu, dlatego kursanci szkół jazdy po raz kolejny mogli doświadczyć kontroli drogowej. Poznańska policja ponownie przeprowadziła akcję, podczas której kontrolowane były pojazdy nauki jazdy.

To już kolejna tego typu akcja policji. Funkcjonariusze sprawdzają prawidłowość świadczenia usług nauki jazdy na terenie miasta. Podczas kontroli, sprawdzany jest m.in. stan techniczny pojazdu, wymaganych dokumentów zezwalających instruktorom na prowadzenie zajęć nauki jazdy, karty zajęć uczestników kursu, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowości wpisów, a także stan trzeźwości zarówno kursanta jak i instruktora.

Podczas kontroli 22 pojazdów, funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych uchybień, co z pewnością może napwać optymizmem co do bezpieczeństwa na drodze.

Dla kursantów takie akcje to nie tylko upewnienie się, że ich kurs odbywa się prawidłowo i bezpiecznie, ale także możliwość przetestowania w praktyce tego, jak wygląda kontrola drogowa i czego można się w jej trakcie spodziewać. Jak przyznają, z pewnością pomoże im to zmniejszyć stres, gdy już zaczną jeździć samodzielnie i będą zatrzymani do pierwszej kontroli.