Teatr Muzyczny w Poznaniu będzie miał nową siedzibę. Koszt inwestycji ma wynieść ok. 150 milionów złotych

Teatr Muzyczny w Poznaniu chciałby wybudować nową siedzibę. Konkurs architektoniczny pod inwestycję, ma być ogłoszony w kwietniu 2018 roku. Budynek miałby powstać w centrum miasta.

Podczas posiedzeń Komisji Kultury i Nauki, radni są regularnie informowani o postępach w kwestii nowej siedziby dla teatru. Obecnie trwają prace nad wytycznymi do konkursu architektonicznego. Konsultacje w tej sprawie prowadzone są z jednostkami miejskimi.

Według założeń, konkurs ma być ogłoszony w kwietniu 2018 roku, a rozstrzygnięcie nastąpić we wrześniu. Budowa ma ruszyć w 2020 roku, a zakończyć się w 2023.

Koszty inwestycji szacowane są na 150 milionów złotych. Miasto chce za ten cel zaciągnąć kredyt długoterminowy na 15 lat. Jak tłumaczy wiceprezydent Poznania, Jędrzej Solarski, prawdopodobnie trudno będzie znaleźć możliwość uzyskania dofinansowania zewnętrznego na ten cel.

Rekomendowaną lokalizacją jest okolica ulic św. Marcin, Skośna i Składowa. Takie rozwiązanie podoba się większości, ale nie wszystkim radnym. Radna Katarzyna Kretkowska sugeruje, że lepszym obszarem dla inwestycji mogłyby być tereny Starej Gazowni, Stadionu im. Szyca lub tereny nad Wartą.

W budynku planowanego teatru miałby się także znaleźć parking podziemny na 150 samochodów.