Cyrk bez zwierząt w Starym Zoo

“Cyrk jest śmieszny? Nie dla zwierząt!” – to jedno z haseł jakie można było zobaczyć podczas sobotniego wydarzenia w Starym Zoo “Cyrk bez zwierząt”. Dla uczestników przygotowano m.in. wystawę, pokazy akrobatyczne i żonglerskie i przedstawienie.

W małych klatkach Starego Zoo kiedyś mieszkali jego podopieczni. Dziś, takie warunki byłyby nie do pomyślenia, podobnie jak coraz częściej z negatywnym odbiorem spotykają się cyrki, w  których występują zwierzęta.

Stare Zoo zaprosiło do siebie poznaniaków w ramach wydarzenia “Cyrk bez zwierząt”. Ideą było zarówno pokazanie, że cyrk może być atrakcyjny bez udziału zwierzaków, jak i zobrazowanie tego, dlaczego trzymanie “futrzaków” w cyrku jest dla nich złe.

Uczestnicy mogli zobaczyć przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej numer 84, którzy bardzo obrazowo pokazali los zwierząt zmuszanych do pracy w zoo i warunki, w jakich są trzymane.

Były także pokazy żonglerki i akrobacji, a także warsztaty dla dzieci.

Impreza przyciągnęła do ogrodu tłumy poznaniaków, w tym całe rodziny z dziećmi. To bardzo ważne, ponieważ im wcześniej człowiek nauczy się szacunku do przyrody i jej mieszkańców, tym szybciej uda się wyeliminować problem niewłaściwego przetrzymywania zwierząt.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.