Prawie 70 stypendiów dla młodych poznaniaków

Uroczystość odbyła się we wtorek w przerwie sesji Rady Miasta. Stypendyści zostali nagrodzeni za wybitną działalność na rzecz propagowania kultury, nauki i sportu oraz rozwoju miasta. “Stypendia artystyczne, naukowe i sportowe towarzyszą głównemu przedsięwzięciu, czyli nagrodom Miasta Poznania w tych dziedzinach. Mamy w tych kategoriach rozmaite osiągnięcia. Poznań to miasto akademickie, dlatego warto wynajdywać tych […]

Uroczystość odbyła się we wtorek w przerwie sesji Rady Miasta. Stypendyści zostali nagrodzeni za wybitną działalność na rzecz propagowania kultury, nauki i sportu oraz rozwoju miasta.

“Stypendia artystyczne, naukowe i sportowe towarzyszą głównemu przedsięwzięciu, czyli nagrodom Miasta Poznania w tych dziedzinach. Mamy w tych kategoriach rozmaite osiągnięcia. Poznań to miasto akademickie, dlatego warto wynajdywać tych wszystkich, którzy są szczególnie uzdolnieni”

Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta

Osoby wyróżnione za działalność artystyczną, otrzymały po 5400 złotych, a za naukową po 5050 złotych. Sportowcy, co miesiąc otrzymywać będą wsparcie w wysokości 420 złotych.