XXI edycja programu Wolontariat w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim

Rozpoczęła się XXI edycja programu “Wolontariat w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim”. Dla studentów i absolwentów uczelni przygotowano niemal 50 miejsc, w których mogą zdobyć doświadczenie.

Wolontariat w Wielkopolskim Urzedzie Wojewódzkim to program realizowany od 2007 roku. Do tej pory, skorzystało z niego ponad 500 wolontariuszy, z których 31 podjęło później pracę w Urzędzie. Podczas dotychczasowych 20 edycji programu, zgłosiło się prawie 3400 kandydatów.

W tym roku, do wyboru jest 47 miejsc, skierowanych m.in. do studentów i absolwentów administracji, prawa, ekonomii, architektury, finansów i budownictwa.

Najwięcej miejsc przygotowano w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, gdzie jest 25 ofert dla wolontariuszy.

Po raz kolejny, w programie udział biorą także m.in. Wydział Finansów i Budżetu, Wydział Infrastruktury i Relnictwa oraz Wydział Polityki SPołecznej, które zwykle cieszą się największym zainteresowaniem.

Osoby zainteresowane wolontariatem powinny przesyłać swoje CV i formularz zgłoszeniowy na adres mailowy wolontariat@poznan.uw.gov.pl do 22 października.

Wybranych kandydatów, Urząd zaprosi na rozmowy kwalifikacyjne, na podstawie których dokonany zostanie wybór osób, które rozpoczną wolontariat już 13 listopada.

Szczegóły wolontariatu oraz formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie internetowej WUW.