Wzmocnienie dotyczy zarówno komunikacji miejskiej, jak i podmiejskiej obsługiwanej przez ZTM Poznań.
28-29 października, sobota i niedziela:
Komunikacja miejska oraz podmiejska będzie funkcjonować według sobotniego i świątecznego rozkładu jazdy ze zmianami w godzinach 8:00-17:00:
– linie nr 6 i 15 wydłużone do Junikowa,
– linia nr 7 zamiast do Zawad skierowana do Miłostowa,
– linia nr 13 wydłużona z pl. Wielkopolskiego do Miłostowa,
– linie nr 1, 7, 8 i 13 kursować będą co 15 minut,
– linie nr 6 i 15 kursować będą co 10 minut,
– wzmocniona podwójnie będzie linia nr 77 (co 15 minut),
– na ul. Gnieźnieńskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy(w kierunku Bogucina) – autobusy linii nr 73 i 173 w kierunku Śródki kursować będą przez ul. Bałtycką i Gdyńską,
– na ul. Św. Antoniego i ul. Minikowo wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ul. Książęcej do ronda Minikowo). Zawieszone będzie kursowanie linii nr 94
z równoczesnym wzmocnieniem linii nr 89 co 15 minut,
– na linii nr 98 nie będą wykonywane wjazdy pod Kampus UAM
– uruchomiona będzie linia nr 173 (co 30 minut):
Trasa linii numer 173 (kursy co 30 minut):
RONDO ŚRÓDKA – Podwale – Zawady – Główna – Gnieźnieńska – GNIEŹNIEŃSKA/CMENTARZ – Bałtycka – Gdyńska – Główna – Podwale – Zawady – RONDO ŚRÓDKA)
30-31 października, poniedziałek i wtorek:
Autobusy i tramwaje kursować będą według roboczego rozkładu jazdy, ze zmianami:
– w godz. 8.00-17.00 uruchomiona będzie linia nr 173 (co 15 minut, RONDO ŚRÓDKA – Główna – Gnieźnieńska – BOGUCIN),
– na linii nr 98 nie będą wykonywane wjazdy pod Kampus UAM,
– w związku ze zmianą organizacji ruchu w rejonie cmentarza w Luboniu, dnia 31 października br. zmianie ulegnie trasa przejazdu autobusów linii nr 611 w kierunku Dębca i 690
Trasa linii numer 611:
SYCOWSKA CENTRUM HANDLOWE – Opłotki – Luboń, Traugutta–Luboń, 11 Listopada – LUBOŃ/ŻABIKOWO – Luboń, Poniatowskiego – … – DĘBIEC
Powrót odbywać się będzie po stałej trasie.
Trasa linii numer 690:
SYCOWSKA CENTRUM HANDLOWE– Opłotki – Luboń, Traugutta–Luboń, 11 Listopada – LUBOŃ/ŻABIKOWO – Luboń, Poniatowskiego – … – SYCOWSKA CENTRUM HANDLOWE
1 listopada, środa
Autobusy i tramwaje kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy, ze zmianami:
– przez cały dzień linie nr 6 i 15 wydłużone do Junikowa,
– przez cały dzień linia nr 7 zamiast do Zawad skierowana do Miłostowa
– przez cały dzień linia nr 13 wydłużona do Miłostowa
– w godz. 6.00-18.00 linie nr 1, 6, 7, 8 i 13 kursować będą co 10 minut,
– linia nr 15 w godz. 6.00-8.00 i 17.00-18.00 kursować będzie co 10 minut, a od 8.00 do 17.00 – co 5 minut,
– dodatkowo w godz. 8.00-17.00 uruchomione zostają linie tramwajowe
Linia nr 31
JUNIKOWO – Reymonta – Hetmańska – Żegrze – os. Lecha – rondo Śródka – MIŁOSTOWO
(kursy co 10 minut)
Linia nr 32
OS. SOBIESKIEGO – Fredry – plac Wielkopolski – MIŁOSTOWO
(kursy co 15 minut)
Linia nr 33
JUNIKOWO – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Roosevelta – Królowej Jadwigi – Zamenhofa – STAROŁĘKA
powrót przez Kórnicką, pl. Wolności, Gwarną, Święty Marcin
(kursy co 10 minut)
– w godz. 8.00–17.00 wzmocnione będą linie autobusowe: nr 60 (co 10 minut), nr 77 (co 10 minut), nr 82 (co 10 minut) i nr 89 (co 15 minut),
– na ul. Złotowskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (od ul. Owczej do ul. Bukowskiej), autobusy linii nr 77 i 729 kursować będą przez Bukowską i Skórzewską do ronda na skrzyżowaniu ulic Skórzewska/Malwowa/Złotowska/Poznańska w Skórzewie,
w godz. 8.00 – 17.00 co około 10 minut kursować będzie linia 173:
Linia nr 173
RONDO ŚRÓDKA – Podwale – Zawady – Główna – Gnieźnieńska – GNIEŹNIEŃSKA/CMENTARZ – Bałtycka – Gdyńska – Główna – Podwale – Zawady – RONDO ŚRÓDKA)
– na ul. Gnieźnieńskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (w kierunku Bogucina) – autobusy linii nr 73 i 173 w kierunku Śródki kursować będą przez ul. Bałtycką i Gdyńską
– na ul. św. Antoniego i ul. Minikowo wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ul. Książęcej do ronda Minikowo). Zawieszone będzie kursowanie linii nr 94 z równoczesnym wzmocnieniem linii nr 89 co 15 minut
– przez cały dzień 1 listopada zawieszone będzie kursowanie linii nr 50 i nr 94, linie nr 81 i 84 nie będą wykonywać kursów pod Szwajcarska Centrum Handlowe, a na liniach nr 80, 611 i 703 nie będą wykonywane wjazdy pod Sycowska Centrum Handlowe
– na linii nr 98 nie będą wykonywane wjazdy pod Kampus UAM
– linie nr 60, 63, 64, 68, 73, 76, 77, 82, 93, 173 i 320 obsługiwane będą taborem 18-metrowym
– na linii nr 729 nie będzie realizowany kurs o godz. 4.55 z Dopiewa
– w związku ze zmianą organizacji ruchu w rejonie cmentarza w Murowanej Goślinie zmianie ulegnie trasa autobusów linii nr 342 i 348 w kierunku Poznania:
Linia nr 342/348
PRZEBĘDOWO/PĘTLA – Murowana Goślina: Rogozińska – Polna – Kolejowa – Wojska Polskiego – Poznańska – Mściszewska – Wodna – Łąkowa – Poznańska – Długa – …
Powrót po stałej trasie
Na trasie objazdu zlokalizowany zostanie przystanek tymczasowy Murowana Goślina/Cmentarz n/ż na ulicy Łąkowej przy skrzyżowaniu z ulicą Poznańską
– autobusy linii nr 611 dojeżdżać będą tylko do pętli Luboń/Żabikowo, a linii nr 703 kursować będą przez ul. Głogowską,
– przez cały dzień kursować będą autobusy linii nr 690 astępującej trasie:
Linia nr 690
LUBOŃ/ŻABIKOWO – Poniatowskiego – … – LUBOŃ/KRĘTA – … – Poniatowskiego LUBOŃ/ŻABIKOWO
– w związku ze zmianą organizacji ruchu na ulicy Złotowskiej w Poznaniu zmianie ulegnie trasa przejazdu autobusów linii nr 729 w kierunku Dopiewa:
Linia nr 729
OGRODY – Szpitalna – Bukowska – Wysogotowo, Skórzewska – Skórzewska – Skórzewo, Poznańska – … – DOPIEWO/DWORZEC KOLEJOWY
Powrót po stałej trasie
Na trasie objazdu autobusy nie zatrzymują się na przystankach pośrednich
– autobusy linii nr 811, 812 i 813 kursować będą bez wjazdów pod centrum handlowe – kursy przez ul. Poznańską.