Prace na pętli autobusowej Kiekrz, zmiany dla linii numer 86, 95, 239, 830, 833 i 834

W poniedziałek rozpoczną się prace na pętli autobusowej Kiekrz, w związku z czym, konieczne jest wprowadzenie zmian w komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Na czas prac, pętla będzie całkowicie wyłączona z użytkowania.

Jak informuje MPK Poznań, zmiany będą wprowadzone 6 listopada od godziny 9:00:

– autobusy linii 86, 95, 239 i 830 kończące kursy w Kiekrzu dojeżdżać będą jedynie do przystanku „Admiralska” na ul. Admiralskiej, przy ul. Wilków Morskich. Z tego przystanku autobusy będą także rozpoczynać kursy powrotne w stronę Ogrodów, jadąc ulicami Admiralską, Jachtową i Podjazdową do ul Chojnickiej i dalej bez zmian
– autobusy linii 239 jadące do Starzyn, kursować będą do tymczasowego przystanku „Admiralska”, a następnie kontynuować będą jazdę w kierunku Starzyn ulicami Admiralską, Jachtową i Podjazdową do ul. Chojnickiej i dalej trasą bez zmian w kierunku Starzyn
– autobusy linii 239 jadące ze Starzyn, będą wjeżdżać w ulicę Wilków Morskich, dojeżdżać do tymczasowego przystanku „Admiralska”, a następnie pojadą w kierunku Ogrodów ulicami Admiralską, Jachtową i Podjazdową do ul. Chojnickiej i dalej trasą bez zmian
– autobusy linii 833 i 834 nie będą wjeżdżały w obu kierunkach w ulicę Wilków Morskich – nie będą obsługiwać przystanków „Admiralska” i „Kiekrz”. Na przystanku „Kiekrz Kościół” w obu kierunkach autobusy będą oczekiwać do rozkładowego czasu odjazdu.

Ostatnie kursy autobusów do i z pętli Kiekrz przed jej zamknięciem:
linia 86: z Ogrodów do Kiekrza o godzinie 8:17, z Kiekrza o godzinie 8:54 – kolejne kursy tylko do Admiralskiej
linia 95: z Ogrodów do Kiekrza o godzinie 8:15, z Kiekrza o godzinie 8:50 – kolejne kursy tylko do Admiralskiej
linia 833: ostatni wjazd do Kiekrza z Ogrodów o godzinie 6:42 (odjazd z Kiekrza o godzinie 7:09), ostatni wjazd do Kiekrza ze Starzyn o godzinie 5:33 (odjazd z Kiekrza o godzinie 5:53)
linia 834: ostatni wjazd do Kiekrza z Ogrodów o godzinie 5:14 (odjazd z Kiekrza o godzinie 5:40), ostatni wjazd do Kiekrza z Żydowa o godzinie 4:50 (odjazd z Kiekrza o godzinie 5:18)

Przez cały okres prowadzenia prac kursy linii 833 i 834 bez planowego wjazdu do pętli Kiekrz realizowane są zgodnie z rozkładem jazdy.

Podczas kursów z planowym wjazdem do Kiekrza autobusy oczekują do rozkładowej godziny odjazdu na przystanku „Kiekrz Kościół”.

Autobusy linii 830 realizują kursy do Kiekrza tylko w dni wolne – wszystkie kursy skrócone będą do Admiralskiej.

Na czas prac, zmieni się lokalizacja przystanku “Wilków Morskich” na ul. Wilków Morskich przy szkole, w kierunku Ogrodów. Znajdować się będzie na ul. Chojnickiej, przed skrętem w ul. Wilków Morskich.

Funkcjonowanie stałych przystanków “Admiralska” zostaje zawieszone.