Dwie kradzieże, trzech sprawców i straty na ponad 2 tysiące złotych

Policjanci z Komisariatu Poznań – Północ poszukują trzech mężczyzn, którzy dopuścili się kradzieży sprzętu elektronicznego ze sklepu komputerowego w jednej z galerii handlowych w Poznaniu. Osoby rozpoznające wizerunki sprawców, które zostały uwiecznione przez kamery monitoringu, proszone są o kontakt z Policją.

Funkcjonariusze prowadzą dwa postępowania dotyczące dwóch odrębnych zdarzeń.

Pierwsze z nich miało miejsce 11 sierpnia. Dwoje podejrzanych to mężczyźni w wieku około 40-45 lat. Jeden z nich zabrał ze sklepowej półki dysk twardy o wartości 1000 złotych, a następnie przeniósł go na stoisko AGD. Stamtąd przedmiot zabrał drugi z mężczyzn, schował go do torby i opuścił sklep.

Do drugiej kradzieży doszło 13 września. Młody mężczyzna, w wieku ok. 25 lat, usunął z pudełka z słuchawkami o wartości niemal 1200 złotych zabezpieczenie, a następnie schował towar pod kurtką i wyszedł ze sklepu.

Wszystkich podejrzanych zarejestrowały kamery monitoringu. Osoby, które rozpoznają poszukiwanych mężczyzn, proszone są o kontakt z Policją pod numerami telefonów 61 841 46 11 lub 997 czynnymi całą dobę.