W związku ze świętem narodowym, komunikacja miejska i podmiejska ZTM Poznań, funkcjonować będzie według świątecznego rozkładu jazdy.
Bieg odbywać się będzie w godzinach od 10:00 do około 11:30.
Linia numer 50 zostanie zawieszona, a autobusy linii numer 80 kursować będą jedynie na odcinku Górczyn – Rudnicze, natomiast linia numer 81, na odcinku Rondo Rataje – Szwajcarska Szpital.
Linia numer 84 nie będzie zatrzymywać się na przystankach przy centrum handlowym, a autobusy linii numer 98 nie będą wjeżdżać na teren kampusu UAM na Morasku.
W związku z odbywającymi się jutro Poznańskim Biegiem Niepodległości oraz Imienin ul. Święty Marcin, wprowadzone zostaną dodatkowe zmiany tras tramwajów i autobusów.
Linia numer 2
OGRODY – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Roosevelta – most Dworcowy – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 r. – DĘBIEC
Linia numer 5
STOMIL – Starołęcka – Hetmańska – Żegrze – Chartowo – Trasa Kórnicka – Kórnicka – Mostowa – Podgórna – al. Marcinkowskiego – pl. Wolności – Fredry – Roosevelta – Głogowska – GÓRCZYN
Powrót po stałej trasie (przez Królowej Jadwigi)
Linia numer 9
PIĄTKOWSKA – os. Winiary – Winiarska – Wołyńska – Małopolska – al. Wielkopolska – Pułaskiego – Fredry – Mielżyńskiego – 23 Lutego – PLAC WIELKOPOLSKI
Linia numer 13
JUNIKOWO – Grunwaldzka – Roosevelta – Fredry – pl. Ratajskiego – 23 Lutego – PLAC WIELKOPOLSKI
Linia numer 17
STAROŁĘKA – Hetmańska – Żegrze – Chartowo – Trasa Kórnicka – Jana Pawła II – Wyszyńskiego – Małe Garbary – pl. Wielkopolski – 23 Lutego – pl. Ratajskiego – Fredry – Roosevelta – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – OGRODY
Linia numer 18
FRANOWO – Szwajcarska – Piaśnicka – Trasa Kórnicka – Jana Pawła II – Krzywoustego – Królowej Jadwigi – Matyi – most Dworcowy – Roosevelta – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – OGRODY
Linia numer 51 – zmiana trasy obowiązuje od pierwszych kursów porannych do około godziny 9:15 oraz od około 11:30 do końca dnia:
POZNAŃ GŁÓWNY – Al. Króla Przemysła II – most Dworcowy – Roosevelta – Libelta – al. Niepodległości – … – OS. SOBIESKIEGO (w obu kierunkach)
Przejazd wzdłuż ulicy Roosevelta od mostu Dworcowego do mostu Teatralnego po torowisku (kierunek Libelta), w stronę ronda – po jezdni
Zmiana trasy linii numer 51 podczas trwania biegu:
POZNAŃ GŁÓWNY – Al.Króla Przemysła II – Matyi – Królowej Jadwigi – Kazimierza Wielkiego – Mostowa – Garbary – … – OS. SOBIESKIEGO
OS. SOBIESKIEGO – … – Naramowicka – Serbska – Hlonda – Podwale – Wyszyńskiego – Estkowskiego – Garbary – Królowej Jadwigi – Matyi – Al. Króla Przemysła II – POZNAŃ GŁÓWNY
Linia numer 63 – zmiana trasy obowiązuje od pierwszych kursów porannych do około godziny 9:15 oraz od około 11:30 do końca dnia:
GÓRCZYN – … – Zeylanda – Zwierzyniecka – Roosevelta – Libelta – al. Niepodległości – Solna – Małe Garbary – GARBARY (w obu kierunkach)
Przejazd wzdłuż ulicy Roosevelta od ronda Kaponiera do mostu Teatralnego (kierunek Libelta) po torowisku, w stronę ronda – po jezdni
Trasa linii numer 63 podczas trwania biegu:
GÓRCZYN – … – Zeylanda – Zwierzyniecka – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY
Linia numer 163
GARBARY – Garbary – Małe Garbary – Solna – al. Niepodległości – Kutrzeby – Północna – Garbary – GARBARY
Linie numer 67 i 911 – zmiana trasy na czas trwania biegu
BIEDRUSKO / RADOJEWO – Naramowicka – Serbska – most Lecha – Hlonda – Podwale – RONDO ŚRÓDKA
W kierunku Radojewa i Biedruska trasa przebiegać będzie bez zmian
Linia numer 68 – zmiana trasy obowiązuje od pierwszych kursów porannych do około godziny 9:15 oraz od około 11:30 do końca dnia:
POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Święty Marcin – rondo Kaponiera -Roosevelta – Libelta – al. Niepodległości – … – PODOLANY (w obu kierunkach)
Przejazd wzdłuż ulicy Roosevelta od ronda Kaponiera do mostu Teatralnego (kierunek Libelta) po torowisku, w stronę ronda – po jezdni
Zmiana trasy linii numer 68 na czas trwania biegu:
POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Święty Marcin – rondo Kaponiera – Roosevelta – Pułaskiego – Al. Wielkopolska – Nad Wierzbakiem – Maczka – Piątkowska – Juraszów – Strzeszyńska – … – PODOLANY
PODOLANY – … – Księcia Mieszka I – Pułaskiego – Roosevelta – rondo Kaponiera – Święty Marcin – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY
Przejazd wzdłuż ulicy Roosevelta od ronda Kaponiera do mostu Teatralnego (kierunek Libelta) po torowisku, w stronę ronda – po jezdni
Linia numer 69 – zmiana trasy obowiązuje od pierwszych kursów porannych do około godziny 9:15 oraz od około 11:30 do końca dnia:
OS. KOPERNIKA – … – Zwierzyniecka – rondo Kaponiera – Roosevelta – Libelta – al. Niepodległości – … – OS. ŁOKIETKA (w obu kierunkach)
Przejazd wzdłuż ulicy Roosevelta od ronda Kaponiera do mostu Teatralnego (kierunek Libelta) po torowisku, w stronę ronda – po jezdni
Zmiana trasy linii numer 69 na czas trwania biegu:
OS. KOPERNIKA – … – Zwierzyniecka – rondo Kaponiera – Roosevelta – Pułaskiego – al. Wielkopolska – Nad Wierzbakiem – Maczka – Słowiańska – Murawa – … – OS. ŁOKIETKA
OS. ŁOKIETKA – … – Murawa – Al. Solidarności – Księcia Mieszka I – Pułaskiego – Roosevelta – Bukowska – … – OS. KOPERNIKA
Przejazd wzdłuż ulicy Roosevelta od ronda Kaponiera do mostu Teatralnego (kierunek Libelta) po torowisku, w stronę ronda – po jezdni
Linia numer 71 – zmiana trasy obowiązuje od pierwszych kursów porannych do około godziny 9:15 oraz od około 11:30 do końca dnia:
OS. DĘBINA – … – Aleja Króla Przemysła II – Most Dworcowy – Roosevelta – Libelta – al. Niepodległości – … – OS. WICHROWE WZGÓRZE (w obu kierunkach)
Przejazd wzdłuż ulicy Roosevelta od mostu Dworcowego do mostu Teatralnego (kierunek Libelta) po torowisku, w stronę mostu Dworcowego – po jezdni
Zmiana trasy linii numer 71 na czas trwania biegu:
OS. DĘBINA – … – Aleja Króla Przemysła II – Most Dworcowy – Roosevelta – Pułaskiego – al. Wielkopolska – Nad Wierzbakiem – Maczka – Piątkowska – Al. Solidarności – Murawa – OS. WICHROWE WZGÓRZE
OS. WICHROWE WZGÓRZE – … – Księcia Mieszka I – Pułaskiego – Roosevelta– Most Dworcowy – Aleja Króla Przemysła II – … – OS. DĘBINA
Przejazd wzdłuż ulicy Roosevelta od mostu Dworcowego do mostu Teatralnego (kierunek Libelta) po torowisku, w stronę mostu Dworcowego – po jezdni
Linia numer 74 – zmiana na czas trwania biegu:
OS. SOBIESKIEGO – … – Umultowska – Aleje Solidarności – Serbska – Hlonda – Podwale – Wyszyńskiego – Estkowskiego – Garbary – … – OS. ORŁA BIAŁEGO
W kierunku os. Sobieskiego bez zmian.
Linia numer 82 – zmiana na czas trwania biegu:
OS. WICHROWE WZGÓRZE – Murawa – Al. Solidarności – Księcia Mieszka I – Słowiańska – … – GÓRCZYN
W kierunku os. Wichrowe Wzgórze bez zmian
Linia numer 83 – zmiana na czas trwania biegu:
SZARYCH SZEREGÓW – … – Al. Solidarności – Serbska – Hlonda – Podwale – RONDO ŚRÓDKA
W kierunku Szarych Szeregów bez zmian
Linia numer 90 – zmiana na czas trwania biegu:
OS. SOBIESKIEGO – … – Piątkowska – Słowiańska – Murawa – rondo Solidarności – Serbska – Hlonda – Podwale – Wyszyńskiego – Estkowskiego – Garbary – KAZIMIERZA WIELKIEGO
W kierunku os. Sobieskiego bez zmian
Linia numer 905 – zmiana trasy obowiązuje od pierwszych kursów porannych do około godziny 9:15 oraz od około 11:30 do końca dnia:
POZNAŃ GŁÓWNY – Al.Króla Przemysła II – Most Dworcowy – Roosevelta – Libelta – al. Niepodległości – … – CHLUDOWO SZKOŁA (w obu kierunkach)
Przejazd wzdłuż ulicy Roosevelta od mostu Dworcowego do mostu Teatralnego (kierunek Libelta) po torowisku, w stronę mostu Dworcowego – po jezdni
Zmiana trasy linii numer 905 na czas trwania biegu:
POZNAŃ GŁÓWNY – Al.Króla Przemysła II – Most Dworcowy – Roosevelta – Pułaskiego – al.Wielkopolska – Nad Wierzbakiem – Maczka – Piątkowska …- CHLUDOWO SZKOŁA
CHLUDOWO SZKOŁA – … – Piątkowska – Słowiańska – Księcia Mieszka I – Pułaskiego – Roosevelta – most Dworcowy – Al.Króla Przemysła II – POZNAŃ GŁÓWNY
Przejazd wzdłuż ulicy Roosevelta od ronda Kaponiera do mostu Teatralnego (kierunek Libelta) po torowisku, w stronę ronda – po jezdni