4. Rowerowy Przejazd Gwiazdorów przez Poznań już w najbliższą niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę na poznańskich ulicach pojawi się 4. Rowerowy Przejazd Gwiazdorów przez Poznań. W tym roku, poza swym klasycznym wymiarem, ma także wyjątkowy, szczytny cel, czyli zbiórkę pieniędzy na rzecz chorego 3-letniego Filipa.

Pierwsza edycja miała miejsce cztery lata temu, 25 grudnia. Wówczas, organizatorowi, Sebastianowi Laszewskiemu, chodziło przede wszystkim o to, by zachęcić innych do aktywności fizycznej w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Inicjatywa spotkała się z ogromny zainteresowaniem, które z roku na rok rośnie. Uczestnicy otrzymują czapeczki świętego Mikołaja, ale nie brakuje też takich, którzy ubierając cały strój Gwiazdora.

Tegoroczna edycja będzie miała wyjątkowy aspekt. Przejazd połączony będzie z akcją charytatywną na rzecz małego Filipa, który urodził się z zespołem wad wrodzonych – niedrożnością przełyka, skomplikowaną wadą serca i niedrożnym odbytem. Choć ma dopiero 3 lata, przeszedł już osiem bardzo poważnych operacji i kilkanaście zabiegów.

Dochód ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przekazany na jego leczenie. Można je zakupić w cenie 30 złotych, w sklepie Bike Atelier, przy ul. Naramowickiej 186 lub w dniu imprezy. Dodatkowo, zorganizowana zostanie aukcja, a wśród licytowanych przedmiotów znajdą się m.in. kalendarz Lecha Poznań z autografami piłkarzy, płyta zespołu Lombard z podpisami, czy też osobisty trening personalny u znanej instruktorki fitness, Agaty Szyszki.

Przejazd 17 grudnia rozpocznie się o godzinie 11:00. Początek trasy wyznaczono przy sklepie Bike Atelier, skąd uczestnicy wyruszą ulicą Szelągowską, Garbary, Stary Rynek, Paderewskiego, Plac Wolności, 27 Grudnia, Fredry, Roosevelta, Bukowską, Grunwaldzką, Bułgarską, Polska, Dąbrowskiego, Botaniczną oraz wzdłuż Jeziora Rusałka. Metę zaplanowano nad Jeziorem Strzeszyńskim. Cała trasa to 22,3km.