Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka ma być gotowe za dwa lata!

Zgodnie z przyjętym harmonogramem i założeniami, nowy szpital pediatryczny w Poznaniu ma powstać do 2020 roku. Pierwsi pacjenti pojawią się tam rok później.

Dokumentacja projektowa szpitala mieści się w ośmiu kartonach, co zaprezentowano podczas specjalnej konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Inwestycja ma pochłonąć 375 milionów złotyc, z czego 237 milionów wynosi dofinansowanie unijne, a 101 milionów pochodzi z budżetu państwa. Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa, wyrażono zgodę na zaciągnięcie nisko oprocentowanej pożyczki w wysokości 36,6 milionów ze środków zwrotnych inicjatywy Jessica 2007-2013.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka ma mieć siedem pięter z ponad dwoma tysiącami pomieszczeń, o łącznej powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdzie się tam miejsce dla 354 pacjentów w salach jednoosobowych. Na działce pomiędzy Szpitalem Wojewódzkim a Szpitalem MSWiA powstanie również parking na 425 miejsc postojowych.

Wyłonienie wykonawcy budowy Centrum ma nastąpić w najbliższych miesiącach, a budowa rozpocząć w połowie 2018 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi pacjenci będą mogli korzystać z nowoczesnego szpitala już w 2021 roku.