Targowisko przy ul. Urabanowskiej będzie działać, ale na mniejszej powierzchni

Miasto odpowiedziało na plotki o tym, że targowisko przy ul. Urbanowskiej przestanie istnieć. Władze oraz miejska spółka Targowiska zapewniają, że targ nadal będzie funkcjonować, ale na mniejszej powierzchni.

Do tej pory, na prowadzenie swej działalności, spółka Targowiska dzierżawiła od Miasta 1580 metrów kwadratowych powierzchni przy ul. Urbanowskiej. Z uwagi na spadek zainteresowania ze strony kupców, podjęto decyzję o zmniejszeniu w tym roku opłacanego terenu do 702 metrów kwadratowych.

Na targowisku funkcjonuje obecnie 25 stanowisk handlowych. Pozostałą częścią terenu zainteresowała się sieć myjni samochodowych. Dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP, Bartosz Guss zapewnia, że choć wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę, do tej pory nie podpisano umowy z dierżawcą.

Miasto uspokaja i zapewnia, że los targowiska nie zmieni się przez najbliższe lata i nadal będzie funkcjonować. Ewentualna myjnia samochodowa w tym miejscu mogłaby istnieć jedynie przez trzy lata, biorąc pod uwagę z prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu.