“Książka dla seniora”. Poznań uruchamia kolejny program z myślą o najstarszych mieszkańcach miasta

Program skierowany jest do poznaniaków, którzy ukończyli 60. rok życia, ale ze względu na stan zdrowia nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do biblioteki. By zapewnić im dostęp do literatury, Miasto postanowiło uruchomić akcję „Książka dla seniora”. Dzięki temu, najstarsi mieszkańcy będą mogli telefonicznie zamówić książkę, którą pracownik biblioteki osobiście dostarczy im do domu. Chcąc […]

Program skierowany jest do poznaniaków, którzy ukończyli 60. rok życia, ale ze względu na stan zdrowia nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do biblioteki.

By zapewnić im dostęp do literatury, Miasto postanowiło uruchomić akcję „Książka dla seniora”. Dzięki temu, najstarsi mieszkańcy będą mogli telefonicznie zamówić książkę, którą pracownik biblioteki osobiście dostarczy im do domu.

Chcąc zamówić książkę, senior będzie musiał zadzwonić do Biura Poznań Kontakt, pod numerem telefonu 61 646 33 44, który czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30-20:00. Pracownik Biura uzupełni odpowiedni formularz, w którym znajdą się dane identyfikacyjne czytelnika oraz informacje o zamówionych tytułach i rodzaju książek, jakie lubi czytać senior.

Następnie, zgłoszenie zostanie przyporządkowane do objętej programem biblioteki, która znajduje się najbliżej miejsca zamieszkania seniora. Tam, wyznaczona osoba, dostarczy książkę do osoby starszej.

Do programu włączone są cztery filie rejonowe Biblioteki Raczyńskich – przy os. Oświecenia 59, ul. Arciszewskiego 27, os. Chrobrego 120 i ul. Roboczej 4A.

Pracownicy będą dostarczać książki w poniedziałki, w godzinach 11:30-14:30. Godziny wybrano ze względów bezpieczeństwa – jest wtedy jasno. Zwrot będzie odbywał się na tej samej zasadzie – po telefonie do Biura Poznań Kontakt.

Program uruchomiony jest na razie pilotażowo, ale władze Miasta liczą, że skorzysta z niego jak najwięcej seniorów.