To właśnie wtedy Andrzej Bobiński, wieloletni prezes Automobilklubu Wielkopolski został uhonorowany najwyższym wyróżnieniem Kapituły Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego – Statuetką Złotego Hipolita wraz z Godnością “Wybitna Osobistość Pracy Organicznej”. Statuetkę, w imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa i pomysłodawcy nagrody wręczyli: prof. Tadeusz Wallas, Wiceprezydent Towarzystwa i Robert Werle, Prezes Automobilklub Wielkopolski. Wydarzenie odbyło się 5 lutego 2018 roku w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wręczono statuetkę Złotego Hipolita Panu Andrzejowi Bobińskiemu
“Pan Andrzej Bobiński to jedna z tych osobistości, które wiedzą, że dążyć do mety oznacza żyć w pięknym stylu. To przecież reprezentanci świata sportu, w tym motoryzacji, wiedzą najlepiej jak ważny jest moment przejścia startu i mety. Zaznaczył to zresztą sam Hipolit Cegielski, mówiąc – dążyć przeto mamy do mety lepszego jutra, bo – drodzy państwo – każda kolejna meta jest nowym startem” – powiedział Dominik Górny, członek Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego podczas Gali 95-lecia Podsumowania Sezonu Sportowego Automobilklubu Wielkopolski.














.png)





