Drugie urodziny Cisnej i Bariego w Zoo Poznań!

Już jutro, 4 marca, w Nowym Zoo w Poznaniu odbędą się drugie urodziny Cisnej i Bariego. “Misio-psia” para to jedni z najbardziej rozpoznawalnych mieszkańców poznańskiego ogrodu. Placówka zaprasza do wspólnego świętowania.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie na świat przyszła Cisna. Jak wyjaśnia zoo, niedźwiedzie brunatne zwykle rodzą się w okresie od stycznia do marca. Jako mała niedźwiadka, Cisna trafiła do poznańskiej placówki 23 kwietnia 2016 roku i miała wówczas około 2 miesięcy.

Z kolei Bari, jej przyjaciel pies, urodził się 8 stycznia 2016 roku, więc jutrzejsza feta będzie dla niego nieco spóźniona.

Jak zwykle, przy okazji urodzin swoich podopiecznych, zoo przygotowało wiele atrakcji dla zwiedzających i wspólne świętowanie.

Między godziną 11:00 a 13:00, na terenie zoo, będzie można m.in. posłuchać opowieści o niedźwiadkach, wziąć udział w grach i zabawach oraz spróbować swojego szczęścia w Kole Fortuny.

O godzinie 12:00, jubilaci otrzymają urodzinowy tort z ich ulubionymi przysmakami. Będzie to okazja do wspólnego zaśpiewania “sto lat” – wystarczy pojawić się przy niedźwiedziarni i podejrzeć uroczą misio-psową parę.