Pomysły na niedzielę w Poznaniu

Dzisiaj pierwsza niehandlowa niedziela po zmianach, jakie weszły 1 marca 2018 roku. Ustawodawca chciał, by Polacy spędzali ten dzień z dala od sklepów. Na szczęście, Poznań ma w swojej ofercie kilka ciekawych propozycji kulturalno-reakreacyjno-sportowych.

Od rana, atrakcje czekają na najmłodszych poznaniaków. Słoń Trąbibombi będzie pomagał w znalezieniu odpowiedzi na pytania m.in. czy żyrafa ma długą szyję i czy krokodyle mieszkają jedynie nad Nilem. Wyjątkowe przedstawienie, które będzie niezwykłą nauką, rozpocznie się o godzinie 10:30 na Scenie Nowej CK Zamek. Spektakl skierowany jest dla dzieci w wieku 1-5 lat. Bilety w cenie 15 złotych dostępne są w kasie CK Zamek.

O godzinie 11:00, sześć tysięcy zawodników wyruszy w 14. biegu Maniacka Dziesiątka. Przez trzy godziny, pokonywać będą 10-kilometrową trasę na poznańskich ulicach i wokół Jeziora Maltańskiego. Ci, którzy nie uczestniczą w biegu, mogą kibicować zawodnikom na trasie.

Od rana, na Torze Poznań oraz na drogach powiatu poznańskiego, bawić się i rywalizować ze sobą będą panie, w ramach rajdu “Wielkopolanki za kółkiem“, który po raz kolejny organizowany jest przez Automobilklub Wielkopolski. Impreza przeznaczona jest jedynie dla pań, które sprawdzą swoje umiejętności zarówno sprawnościowe, jak i turystyczno-nawigacyjne.

O godzinie 13:00, zaprasza do siebie Stare Zoo w Poznaniu, gdzie otwierane będą nowe wybiegi w pawilonie zwierząt zmiennocieplnych. Wtedy to, nastąpi oficjalne powitanie trzech nowych podopiecznych o ciekawych imionach: Pineapple, Ivy i Henry. To okazja, by posłuchać trochę o kajmanach i krokodylach od opiekunów w zoo.

Bieg to nie wszystkie sportowe emocje, jakie czekają na poznaniaków. O godzinie 15:30, na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej rozpocznie się mecz Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok. Wczoraj wieczorem, klub podał informację, że sprzedano już ponad 27 tysięcy biletów, co oznacza, że na trybunach zasiądzie około 30 tysięcy kibiców.

Wieczorem, w Auli UAM odbędzie się specjalny koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus. Z okazji Dnia Kobiet, który przypadał w czwartek, to właśnie paniom będzie dedykowany występ. Artystów poprowadzi poznańska dyrygentka, Agnieszka Duczmal. Początek zaplanowano na godzinę 18:00.