Powiat poznański najzdrowszym powiatem w Polsce

Powiat poznański został nagrodzony tytułem “Zdrowy samorząd” za prowadzony program profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców. Poza nagrodą główną, przyznano również dwa wyróżnienia.

Konkurs “Zdrowy Samorząd” ma na celu nagradzanie jednostek samorządowych, które w najbardziej efektywny sposób realizują zadania odnoszące się do promocji zachowań prozdrowotnych, polityką wybranych schorzeń czy edukacją zdrowotną.

Powiat poznański został wybrany spośród wszystkich jednostek w kraju, a tym samym stał się “najzdrowszym” powiatem w Polsce.

Tytuł to forma docenienia za działania programów profilaktycznych realizowanych i finansowanych przez powiat poznański. Dotychczas, z bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom skorzystało ponad 5 tysięcy dzieci, z programu profilaktyki HPV zaszczepiono niemal 3,5 tysiąca dziewcząt, a także zaszczepiono przeciw grypie 7,6 tysiąca seniorów.

“Kompleksowe działania w zakresie profilaktyki zdrowotnej są podyktowane olbrzymim zainteresowaniem ze strony mieszkańców powiatu. Co roku z programów szczepień ochronnych, i to zarówno dla najmłodszych, jak i starszych mieszkańców, korzysta bardzo wiele osób, mimo aktywności przeciwników szczepień. Bardzo cieszy nas takie wyróżnienie. Daje poczucie, że działamy w dobrym kierunku w zakresie ochrony zdrowia naszych mieszkańców. To wszystko jest też dowodem na to, że rośnie świadomość mieszkańców “

Zygmunt Jeżewski, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu

Każda akcja bezpłatnych szczepień dla miezkańców powiatu, poprzedzona jest szeroką akcją informacyjną.

W konkursie, poza nagrodą główną, przyznano równiez dwa wyróżnienia – dla powiatu piotrowskiego i tczewskiego.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.