Akcja potrwa od 12 do 17 marca. Zajęcia będą odbywać się wieczorami – między godziną 17:00 a 21:30.
Celem i ideą Nocy Szkoleń jest podkreślenie wagi, jaką powinno się przykładać do ciągłego doskonalenia i uczenia się przez całe życie. Zajęcia mają nie tylko podnieść kwalifikacje czy nauczyć czegoś nowego, ale także dać sygnał uczestnikowi, czy jest to temat dla niego interesujący i czy powinien skorzystać z możliwości rozwoju w danym kierunku.
Do wyboru, uczestnicy mają szeroki zakres tematyczny warsztatów i wykładów. Wśród tematów znajdują się m.in. „Lekcja języka hiszpańskiego od podstaw”, „Jak prowadzić kuchnię bez glutenu”, „Kurs Pierwszej Pomocy Medycznej – kurs dla seniorów”, „Kurs Pierwszej Pomocy Medycznej – udzielanie pomocy kobietom w ciąży i małym dzieciom (0-3 lata)”, „Czym są kryptowaluty i jak zacząć w nie inwestować”, „Jak mieć wewnętrzny spokój w niespokojnym świecie”, „Jak rzucić palenie raz na zawsze”, „Kurde balans! – krótka przygoda z powiedzeniami w j. francuskim”, „Jak stworzyć sprawną organizację pozarządową i zainspirować ludzi do działania”, „Espresso, nie expresso!” czy „Rozmowy Kobieco-Kobiece, czyli jak być pewną siebie i nie zwariować”.
Większość szkoleń w Poznaniu odbywać się będzie przy ul. Marcelińskiej, w Studium Języków Obcych Uniwersytetu Medycznego. Wydarzenie jest otwarte, a udział mogą wziąć w nim wszyscy, którzy wcześniej zarejestrują się na platformie eventon click. Aktualna lista szkoleń oraz harmonogram zajęć w Poznaniu dostępne są na stronie internetowej Nocy Szkoleń. Większość warsztatów jest bezpłatna.
Organizatorem, a zarazem pomysłodawcą akcji jest Stowarzyszenie „Absolwenci na walizkach”.