Stracił panowanie nad motocyklem na prostej drodze. Pojazd uderzył w samochod i bariery, a potem stanął w płomieniach

Pierwsze ciepłe dni dały sygnał miłośnikom motocykli do rozpoczęcia sezonu. W weekend, na wielkopolskich drogach nie brakowało jednośladów. Niestety, nie zabrakło również niebezpiecznego zdarzenia, podczas którego, motocykl stanął w płomieniach po uderzeniu w barierę energochłonną.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Jak wstępnie udało się ustalić policjantom, 23-letni mieszkaniec gminy Mogilno, który jechał motocyklem od strony Trzemeszna w kierunku Gniezna, stracił panowanie nad pojazdem na prostym odcinku drogi, przez co przewrócił się na bok.

Motocyklista spadł z pojazdu, a motocykl przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki Volkswagen Tiguan, a następnie uderzył w bariery energochłonne. Po zderzeniu, motocykl stanął w płomieniach.

W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, a wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Kierującemu motocyklem 23-latkowi, policjanci zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.