Jacek Jaśkowiak spotkał się z mieszkańcami północnego Grunwaldu. O czym rozmawiali?

Jacek Jaśkowiak spotkał się z mieszkańcami osiedla Grunwald Północ. Omawiano m.in. problem miejsc parkingowych, samochodach spoza osiedla zaparkowanych w niedozwolonych miejsach oraz bezpieczeństwo w okolicy.

Spotkanie rozpoczęto od rozmowy o modernizacji targowiska Świt. Remont bardzo cieszy zarówno kupców, jak i mieszkańców. Szczególnie często zwracano uwagę na wyrównanie nawierzchni na ryneczku, dzięki czemu, robienie tam zakupów stanie się bezpieczniejsze i wygodniejsze.

Targowisko zyska nowe stragany i pawilony handlowe. Będzie czyściej, a całość ma być uporzadkowana. Remont odbywa się w taki sposób, by nie było konieczne zamknięcie targowiska, dzięki czemu, kupcy nadal mogą prowadzić interes, a mieszkańcy kupować produkty.

Jednym z głównych problemów na jaki zwracali uwagę uczestnicy spotkania jest kwestia brakujących miejsc parkingowych. Problemy z postojem wynikają nie tylko ze zbyt małej ilości miejsc dla mieszkańców, ale także częstego parkowania tam osób spoza osiedla.

Samochody na osiedlu Grunwald Północ zostawiają m.in. osoby, które dojeżdżają do węzłów przesiadkowych, by w dalszą podróż wyruszyć komunikacją miejską, a także ci dojeżdżający do pracy i na mecze oraz imprezy na Stadionie Miejskim.

Jacek Jaśkowiak przyznał, że problem dotyczy wielu poznańskich osiedli, a także, że pracuje nad tym, by w mieście mogło powstać więcej parkingów kubaturowych oraz parkingów typu Parkuj i Jedź.

Mieszkańców niepokoi kwestia bezpieczeństwa na osiedlu. Szczególnie latem, niektóre tereny stają się miejscami wieczornego i nocnego imprezowania. Uczestnicy zwracali uwagę na głośne krzyki, spożywanie alkoholu, wulgaryzmy i zaśmiecanie terenu oraz oddawanie moczu przez pijane osoby. Prezydent przekazał sprawę komendantowi policji, by służby mogły przyjrzeć się problemowi i być może także częściej przeprowadzać tam patrole.

Podczas spotkania rozmawiano równiez o porządku i czystości – prezydent wysłuchał uwag m.in. o zalegających na ulicach śmieciach czy skoszonej trawie, która nie jest zbierana po zakończeniu prac.

Jacek Jaśkowiak zapewnil, że utrzymanie czystości w mieście jest jednym z priorytetów władz. Przypomniał także, że w ostatnim czsie zwiększono środki na utrzymanie czystości w Poznaniu.