Poznań wyda prawie 9 milionów złotych na sprzątanie ulic

W tym sezonie wiosenno-letnio-jesiennym, Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu wyda około dziewięciu milionów złotych na porządkowanie poznańskich ulic. W zakres prac wchodzi zamiatanie nawierzchni, opróżnianie koszy ulicznych, mycie chodników oraz oczyszczanie terenów zielonych będących w pasach drogowych.

Po zimowym odśnieżaniu i dbaniu o przejazd, przyszedł czas na wiosenne porządki na poznańskich ulicach. Jeszcze w tym tygodniu, ZDM chce posprzątać ulice w centrum Poznania, a także najważniejsze odcinki w śródmieściu.

Obecnie, większość prac polega głównie na usunięciu zalegającego po zimie piasku. ZDM zapewnia, że już teraz, posprzątane są główne ulice centrum.

Do połowy przyszłego miesiąca, uporządkowane mają zostać drogi wylotowe z miasta, a dopiero na końcu, przyjdzie czas na prace na drogach lokalnych

Po okresie zimowym, ulice sprzątane są częściej – co 14 dni. W zimie, z uwagi na warunki pogodowe oraz ograniczoną liczbę dostępnego sprzętu, okres ten wydłuża się nawet do 45 dni.

Poza oczyszczaniem samych ulic, opróżniane są również kosze na śmieci i  sprzątane są przejścia podziemne – te czynności powtarzane są odpowiednio dwa i raz dziennie.

ZDM zajmuje się oczyszczaniem ponad 800 kilometrów jezdni, 120 kilometrów dróg rowerowych oraz około 750 tysięcy metrów kwadratowych chodników. Do czasu rozpoczęcia kolejnego okresu zimowego, Miasto wyda na sprzątanie około dziewięciu milionów złotych.