Koncert charytatywny na rzecz 13-letniego Kacpra już dziś. Jego mama zginęła w kamienicy na Dębcu

Już dziś wieczorem odbędzie się koncert charytatywny „Kacper, gramy dla Ciebie”, na rzecz 13-latka, którego mama zginęła podczas tragedii na Dębcu, a on sam, od stycznia, przebywa w szpitalu po wypadku samochodowym. Chłopca czeka długa rehabilitacja i właśnie na ten cel, uczniowie Szkoły Muzycznej im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu, zbierać będą pieniądze podczas dzisiejszego koncertu.

Inicjatorem koncertu był kolega Kacpra, a zarazem jeden z uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej drugiego stopnia. Jego nauczyciele oraz koleżanki i koledzy ze szkoły szybko zgodzili się na realizację pomysłu.

Mama 13-letniego Kacpra, Beata J., zginęła w kamienicy na Dębcu. Według ustaleń Poznańskiej Prokuratury, została zamordowana przez swojego męża, Tomasza J., który w celu ukrycia śladów zbrodni, miał doprowadzić także do wybuchu kamienicy przy ul. 28 Czerwca 1956 roku. Mężczyzna przebywa na oddziale szpitalnym aresztu w Bydgoszczy.

Kacper od stycznia tego roku również przebywa w szpitalu. Trafił tam po wypadku samochodowym, w którym udział brał także jego ojciec. Samochód, którym jechali, uderzył w drzewo. Beata J. oskarżała męża, że ten celowo doprowadził do zdarzenia, by okaleczyć syna i odegrać się na niej za chęć rozwodu. Sprawie, w tym okolicznościom wypadku, przyjrzy się teraz Poznańska Prokuratura.

Przed nastolatkiem długa droga – po wyjściu ze szpitala będzie musiał kontynuować rehabilitację. To duże obciążenie finansowe dla chopca i jego opiekunów. Właśnie dlatego, podczas dzisiejszego koncertu charytatywnego, zbierane będą pieniądze na ten cel.

Uczniowie zagrają o godzinie 19:00 w auli Szkoły Muzycznej przy ul. Solnej 12.