X Gala Banku Miłosierdzia zorganizowana przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Już po raz 10. odbyła się Gala Banku Miłosierdzia w Poznaniu, zorganizowana przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Podczas uroczystości, uhonorowano wolontariuszy oraz darczyńców, którzy pomagają bliźnim.

Jak podkreślał podczas Gali dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej, ks. Marcin Janecki, 2018 jest szczególnym rokiem – przypada 1050. rocznica biskupstwa poznańskiego, 100. rocznica odzyskania niepodległości, a Gala Banku Miłosierdzia obchodzi swoje 10-lecie.

Z kolei abp. Stanisław Gądecki nawiązał do obchodzonego dziś Święta Miłosierdzia Bożego.

“Miłosierdzie i miłość zawsze będą potrzebne, bo potrzebny będzie człowiek, który stoi przy drugim człowieku. Człowiek, który widzi potrzeby nie tylko materialne, ale także duchowe, bez których trudno sobie wyobrazić działalność charytatywną”

abp. Stanisław Gądecki

Na Gali obecny był także prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, który podziękował Caritas – wolontariuszom i darczyńcom – za pomoc przy codziennych problemach w Poznaniu i działaniach na rzecz ubogich i potrzebujących oraz współpracę z jednostakmi miejskimi.

Prezydent zwrócił uwagę m.in. na ponad 1600 posiłków, które codziennie wydawane są potrzebującym, na ponad 100 porad lekarskich, które udało się zorganizować poprzez ustawienie ambulansów pod jadłodajniami, zbiórki żywności czy pomoc w sytuacjach nagłych – tak jak przy okazji ostatniej tragedii na Dębcu.

Podczas Gali wręczono również nagrody w trzech kategoriach: Darczyńca, Świadectwo oraz Współpraca, a także wyróżnienia dla najaktywniejszego Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas.