“Senioralny Poznań” – odbyła się kolejna debata z cyklu #Poznan2023

Podczas drugiej debaty z cyklu #Poznan2023, rozmawiano o seniorach w Poznaniu. Najstarsi mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogli zapoznać się z ofertą Miasta przeznaczoną specjalnie dla nich, a także przedstawić swoje propozycje zmian czy zasygnalizować problemy z życia codziennego. Podczas spotkania zastanawiano się również nad rolą seniorów w życiu Miasta.

Jak zauważono na początku debaty, seniorzy są najbardziej zadowoloną z rozwoju miasta grupą mieszkańców Poznania. Z badań wynika także, że w mieście panuje dobra atmosfera współpracy międzypokoleniowej i nie istnieje konflikt międzygeneracyjny.

W czasie spotkania, wskazano na dotychczasowe i planowane programy miejskie oraz inwestycje, które mają pomóc seniorom w życiu codziennym, a także zaangażować ich w życie miasta i aktywizować.

Zgromadzeni na debacie seniorzy i seniorki zwracali również uwagę na to, co jeszcze można zmienić oraz jakie rozwiązania byłyby przydatne dla najstarszych mieszkańców Poznania.

Wskazywano m.in. na problem z poruszaniem się po nierównych chodnikach, niewystarczające oznakowanie toalet miejskich czy brak łaźni miejskich.

Zaproponowano m.in. organizację tzw. “białych sobót” w każdej dzielnicy, rozszerzenie Biletu Seniora o strefę B, program pomocy przy odśnieżaniu posesji zaieszkałych przez osoby seniorów oraz instalację poidełek z wodą pitną w parkach.

#Poznan2023 to cykl debat z mieszkańcami, podczas których można przedyskutować zarówno z władzami miejskimi, jak i ekspertami w danej dziedzinie, wszelkie kwestie dotyczące przyszłości miasta.

Kolejne spotkania zaplanowano na:

14 maja – “Zamieszkaj w Poznaniu”

24 maja – “Mobilny Poznań”

12 czerwca – “Poznan 2023, podsumowanie debaty”